Więcej o Nocy Muzeów w serwisie kultura.polskieradio.pl
Dyrektor Archiwum Polskiego Radia Waldemar Listowski zapowiada w rozmowie z portalem polskieradio.pl, że szczególnie interesującym wydarzeniem w ramach spotkania "Wsłuchaj się w historię" będzie wernisaż wystawy "Na początku było radio. Polski plakat radiowy 1925 – 1970".
– Plakat radiowy znają nieliczni, a na nim zapisana jest historia Polskiego Radia oraz naszego państwa – mówi.
Dyrektor Archiwum Polskiego Radia zdradza, że na wystawie będzie można zobaczyć m.in. plakaty promujące plany programowe radia z 1930 roku, plakaty zapraszające do słuchania audycji regionalnych oraz przypominające o obowiązku rejestracji radioodbiorników i opłatach abonamentowych. Nie zabraknie też prac pokazujących odradzające się po wojnie Polskie Radio.
Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasz materiał wideo
Pondato w programie spotkania "Wsłuchaj się w historię" znalazła się dźwiękowa prezentacja najciekawszych nagrań ze zbiorów Archiwum Polskiego Radia. Jego pracownicy przybliżą gościom historię polskiej radiofonii. Odbędzie się też prezentacja multimedialna "Radiowa kronika dźwiękowa". Będą konkursy dla dzieci i dorosłych.
Spotkanie "Wsłuchaj się w historię" odbędzie się w Pałacu Staszica (ul. Nowy Świat 72/74).
Radio-reklama (ulotka), Warszawa 1958 rok, fot:Archiwum Polskiego Radia
Szczegółowy program spotkania "Wsłuchaj się w historię"
19.15 wernisaż wystawy "Na początku było radio. Polski plakat radiowy 1925–1970", której towarzyszyć będzie dźwiękowa prezentacja najciekawszych nagrań ze zbiorów Archiwum Polskiego Radia, a pracownicy przybliżą gościom historię polskiej radiofonii
19.30–20.30 konkurs z nagrodami dla dzieci do lat 10 "Radiowy skarbiec dźwiękowy — zgadnij, co słyszysz"
21.30–22.15 prezentacja multimedialna "Radiowa kronika dźwiękowa", W. Listowski
22.30 - 00.00 konkurs z nagrodami
(mz)