Sienkiewicz i Chaplin na szwajcarskiej riwierze

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 14:15
Pozornie polskiego noblisty i angielskiego komika nic nie łączy. Okazuje się jednak, że obaj na ostatnie lata swego życia wybrali czarujące miasteczko Vevey.
Audio
Vevey
VeveyFoto: Wikipedia/CC/Roy Lindman

Szwajcaria jest krajem małym, ale bardzo różnorodnym. Jego mieszkańcy docenili potencjał swojej ojczyzny. - Szwajcarzy mają piękne krajobrazy, więc zaczęli je sprzedawać, zapraszając turystów. Na każdy szczyt wjeżdża jakaś kolejka, czy wyciąg - mówi Adriana Czupryn z Narodowego Przedstawicielstwa Turystycznego Szwajcarii.

Gość Krzysztofa Grzybowskiego zaprasza szczególnie na szwajcarską riwierę, do Vevey, niezwykle malowniczego miasteczka pełnego zabytków i ciekawych historii. Vevey leży nad jeziorem Genewskim, skąd warto też wybrać się na wycieczkę Czekoladowym Pociągiem.

Podczas takiej wyprawy przed turystami swe tajemnice odkrywają szwajcarskie, rodzinne winnice, fabryka czekolady w mieście Brok czy mleczarnie, w których produkowane są najbardziej znane szwajcarskie sery, jak Gruyère.

Jakich przysmaków możemy skosztować, będąc w Szwajcarii, i jakie języki usłyszeć, dowiesz się, słuchając załączonej rozmowy z audycji "4 do 4".

Zapraszamy również do wysłuchania materiału Beaty Kwiatkowskiej o szwajcarskich zegarkach.

(pj)

Czytaj także

Szwajcarski raj i Sherlock Holmes

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 08:00
Gdzie najlepiej urodzić dziecko? Jaki kraj potencjalnie jest najlepszy do życia i rozwoju? W tegorocznym rankingu "The Economist" zdecydowanie wygrała Szwajcaria. Stany Zjednoczone już nie dominują.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szwajcarskie firmy przenoszą się do Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 14:29
Czarny dzień dla szwajcarskiego rynku, tak media w Szwajcarii komentują informacje dwóch tamtejszych firm o przeniesieniu miejsc pracy do Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zegarmistrzowie ze Szwajcarii pobili rekord

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 20:43
Wartość eksportu szwajcarskich zegarków w 2012 roku wyniosła w sumie 21,4 mld franków szwajcarskich (17 mld euro).
rozwiń zwiń