Złotówka na jedzenie to mało rozsądny eksperyment

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 15:46
Dla wielu osob trudnym zadaniem jest "dociągnąć do pierwszego". Tę walkę z własnymi finansami niektórzy potrafią sobie jeszcze utrudnić. Kewin z Wrocławia postanowił żyć przez miesiąc za złotówkę dziennie.
Audio
  • Czy jest możliwe przeżyć za złotówkę dziennie?

Kewin, student z Wrocławia wyznaczył sobie bardzo karkołomne zadanie. Każdego dnia, w październiku, nie może wydać więcej niż złotówkę na jedzenie. Dodatkowo nie przyjmuje jedzenia w darach, nie zamierza też uciekać się do żebractwa. Dietetyk, Justyna Marszałkowska jego pomysł ocenia jako mało rozsądny eksperyment.

-  W tej chwili, na szczęście, warzywa są tanie i najwyższej jakości - mówi dietetyczka. - Za jeden złoty ciężko jest się wyżywić zdrowo. Można najeść się warzywami, ale to nie jest dieta pełnowartościowa dla osoby aktywnej umysłowo, dla dorosłego chłopaka, który musi mieć sporo kalorii w swojej codziennej diecie.

Analityk finansowy, Paweł Majtkowski dodaje, że w normalnym życiu trudno byłoby przeżyć za tak małe pieniądze. - Dziś nie ma szans, żeby w taki sposób funkcjonować - mówi Majtkowski. - Minimalna kwota - bez opłat, które codziennie trzeba wydać, aby przeżyć, to mniej więcej 10 złotych.

Paweł Majtkowski uważa, że na pewno wnioski z takiego eksperymentu mogą być ciekawe. Jeśli ten eksperyment jest mało rozsądny, to jak oszczędzać, gdzie szukać nadwyżek finansowych dowiesz się słuchając audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4".
(pj)

Czytaj także

Firmy wolą zwalniać niż oszczędzać

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 07:27
Pracodawcy w razie złej sytuacji finansowej nie chcą zawieszać przywilejów załogi wynikających z układów zbiorowych, regulaminów czy umów o pracę. Wolą redukować zatrudnienie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego warto ubezpieczać się na życie?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 16:45
„Tydzień dla Oszczędzania”: Ubezpieczenie na życie to także inwestycja pozwalająca oszczędzać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy z oszczędnościami są na bakier

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 08:44
Tylko 8 proc. Polaków deklaruje, że regularnie oszczędza. Co drugi (56 proc.) przeznacza wszystko na bieżące potrzeby, a co trzeciemu (34 proc.) udaje się od czasu do czasu coś odłożyć - informuje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń