44. Rajd Dakar dobiegł końca. Jaki był ten wyścig?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 21:18
Zakończyła się 44. odsłona legendarnego Rajdu Dakar. Przez dwa tygodnie kierowcy, piloci oraz całe ich ekipy zmagali się z trudnymi terenami Arabii Saudyjskiej. Na podium stanął m.in. Polak - Kamil Wiśniewski.
Kamil Wiśniewski na trasie Rajdu Dakar
Kamil Wiśniewski na trasie Rajdu Dakar Foto: mat.prasowe

W audycji "Co Was kręci" podsumujemy to wyjątków wydarzenie, które obfitowało w wiele wyzwań i emocji. Nie brakowało nerwów, radości i smutku. Dla Kamila Wiśniewskiego zakończyło się ogromnym sukcesem. Polak zajął 3. miejsce w końcowej klasyfikacji wśród kierowców quadów. Wygrał Francuz Alexandre Giroud.

Sukces Wiśniewskiego to pierwsze w historii podium osiągnięte przez reprezentanta ORLEN Teamu. Swój dwunasty Dakar Kuba Przygoński ukończył na 6. miejscu. 4. miejsce w kategorii lekkich pojazdów UTV zajął Marek Goczał. Jego brat Michał Goczał był piąty, a 12. był Aron Domżała. Wśród motocyklistów na 18. pozycji Rajd ukończył Maciej Giemza, a Konrad Dąbrowski był 27.

Przed rozpoczęciem Rajdu Dakar Kamil Wiśniewski mówił w Czwórce: "Ja i zespół jesteśmy przygotowani, quad również. Mieliśmy na to rok i będziemy walczyć o podium. Jadę po to, żeby walczyć i zdobyć bardzo dobrą pozycję". I udało się. Dziś zawodnik nie może nacieszyć się sukcesem. - Pojechałbym jeszcze z tydzień - twierdzi

W audycji sprawdzimy, co w tym roku było największym wyzwaniem Rajdu Dakar? Jak poradziły sobie poszczególne teamy? I czy już wiadomo, kto wróci na rajd za rok?

W audycji wrócimy też na Krakowski Festiwal Górski. Tym razem sprawdzimy jakie zadania mają do wykonania przewodnik górski i instruktor narciarstwa. Jakie warunki trzeba spełnić by wykonywać te zawody.