Cyfrowa moda odmieni ulice?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2023 11:17
O Chacie GPT jest ostatnio bardzo głośno. Okazuje się, że wkracza on też w świat mody. 
Czy nasze szafy wypełni moda projektowana przez sztuczną inteligencję?
Czy nasze szafy wypełni moda projektowana przez sztuczną inteligencję?Foto: Creative Lab/Shutterstock

Tuż po 18.00 sprawdzimy jak Chat GPT radzi sobie z modą. Okazuje się, że może on doradzić nam jak się ubrać na przeróżne okazje, a nawet zaprojektuje ubranie. Gdy poszczególne branże wyrażają obawy przed sztuczną inteligencją, firmy z branży fashion z lubością sięgają po AI czy technologie VR/AR. W efekcie to boty projektują już odzież i doradzają w zakupach. Projektanci korzystają z rad i pomysłów. W dodatku klientom nie są potrzebne nawet lustra, bo tradycyjną przymierzalnię zastąpi ta wirtualna. O szczegółach mody w świecie AI opowie Weronika Puszkar. 

W pierwszej godzinie audycji, tuż po 17.00, naszym gościem będzie Piotr Zjawiony, twórca ReQiu, zaawansowanego narzędzia w postaci gry komputerowej online do oceny osobowości. To połączenie świata gier wideo ze światem psychologii. Naszego gościa zapytamy, w jaki sposób gry komputerowe mogą określić naszą osobowość, jak mogą nam pomóc obrać właściwy kierunek rozwoju zawodowego. Pracodawcy dzięki ReQiu mogą poznać predyspozycje i potrzeby swoich pracowników i kandydatów na poszczególne stanowiska. Zarządzający dostaną wskazówki jak budować motywacje zespołów, a pracownicy  podpowiedzi jak budować nowe kompetencje, rozpoznają też swoje potrzeby szkoleniowe. 

W "TOPie" nagrodzimy też słuchacza, który zagłosował w naszym plebiscycie Nieprzeciętni 2023. 

W audycji także serwis kulturalny oraz muzyczny, który przedstawi Adam Smolarek.

***

Na audycję z cyklu "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" w poniedziałek (15.05) o godzinie 17.00 zaprasza  Jeremi Angowski.

pj

Zobacz więcej na temat: technologie sztuczna inteligencja
Czytaj także

Sztuczna inteligencja. Czy kiedyś zastąpi człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2023 14:50
Kilka dni temu zadebiutowała w Kuwejcie pierwsza wirtualna prezenterka wiadomości. Fedha została wygenerowana przez sztuczną inteligencję i na pierwszy rzut oka trudno odróżnić ją od prawdziwego człowieka. W USA prowadzone są natomiast testy, w których sztuczna inteligencja wydaje wyroki w prostych sprawach drogowych. Czy z czasem zastąpi ona zwykłych pracowników?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odszedł z Google, teraz ostrzega przed AI. "Może być zagrożeniem dla ludzkości"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2023 15:50
Geoffrey Hinton, naukowiec nazywany często "ojcem chrzestnym sztucznej inteligencji" odszedł z pracy w Google'u, by ostrzegać przed zagrożeniami związanymi z AI. Myślałem, że AI stanie się bardziej inteligentna niż ludzie za 30-50 lat lub później. Oczywiście teraz już tak nie sądzę - powiedział w wywiadzie dla "New York Timesa".
rozwiń zwiń