"Nie hańbi" rozmowa z autorką reportażu Olgą Gitkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 13:34
Bezrobocie jest najniższe od ponad dwóch dekad, a warunki na rynku pracy dyktują pracownicy. Ponoć. Są wykresy i tabele, które to mają potwierdzać, są analitycy, którzy te słowa powtarzają jak mantrę, są politycy, którzy się tym zdaniem zachłystują. I są ludzie, którzy rynkiem pracy nie potrząsną.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/jarmoluk

Książka to reporterski rzut oka na polski rynek pracy – historycznie i dziś. Jak bardzo ten rynek się zmienił od czasu, kiedy chałupnicy przeszli z domowych warsztatów do fabrycznych hal? Jak bardzo kryzys wczesnych lat 90. różnił się od kryzysu lat 30., gdy bezrobotni organizowali strajki? I wreszcie - co to znaczy nie pracować w świecie, w którym ponoć nie pracuje tylko ten, kto nie chce? Historycznym i współczesnym reportażom z książki "Nie hańbi" towarzyszą prywatne poszukiwania autorki – poszukiwania robotniczych korzeni jej przodków w jednym z najbardziej robotniczych miast Polski, Żyrardowie.

Na spotkanie z autorką reportażu "Nie hańbi" zapraszamy w najbliższy poniedziałek w audycji "Faktofonia"

***

Na audycję z cyklu "Faktofonia" w poniedziałek (23.10) po godz. 19.00 zaprasza Dominika Klimek.

ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka reportaż
Czytaj także

Janina Jankowska - legenda polskiego reportażu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 11:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Patriota Wszechświata. Wszystkie wcielenia Pawła Althamera

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 10:00
- W pracy jest wieloma osobami. Swojej sztuki nie traktował nigdy jako własną. Nie jest tylko wyrazem jego osobistych opinii, emocji, czy stosunku do świata. Chciałby, aby jego sztuka była bardziej egalitarna - mówił autor książki Karol Sienkiewicz. 
rozwiń zwiń