Logo Polskiego Radia
IAR
migrator migrator 04.02.2010

Grzegorz Dolniak o Komorowskim na prezydenta

Poseł PO Grzegorz Dolniak uważa, że Bronisław Komorowski byłby najlepszym kandydatem na stanowisko prezydenta Polski. Gość "Salonu Politycznego Trójki" dodał, że marszałek Sejmu prowadzi w wewnętrznym rankingu wśród członków Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Dolniak wyraził przekonanie, że Komorowski ma ogromną szansę na zdobycie najwyższego urzędu w państwie, gdyż politykiem głęboko zakorzenionym w wartościach historycznych i narodowych. Dolniak dodał, że jeśli Bronisław Komorowski zdecyduje się startować w wyborach prezydenckich i wygra, to będzie wykonywał swoje obowiązki godnie.

Polityk Platformy Obywatelskiej zastrzegł jednak w Radiowej Trójce, że ostateczna decyzja, kto ma reprezentować PO w walce o fotel prezydenta jeszcze nie zapadła.

Premier Donald Tusk oświadczył tydzień temu, że nie będzie startował w wyborach prezydenckich. Dodał, że nadal pełnił funkcję szefa rządu i przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Premier oświadczył, że jego nowy plan polityczny zakłada utrzymanie stabilności rządu i wzmocnienie instrumentów władzy wykonawczej Zaznaczył, że dostrzega wagę urzędu prezydenckiego, ale wyraził pogląd, że z tą funkcją wiąże się raczej prestiż niż realna władza.

Zapowiedział jednak, że Platforma Obywatelska wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich, i wyraził przekonanie, że będzie to kandydat zwycięski.

Od tego czasu na arenie politycznej pojawiają się dwa nazwiska polityków PO jako potencjalnych kandydatów - marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

Nie należy wybierać doraźnych rozwiązań

Grzegorz Dolniak zapewnia, że premier zdaje sobie sprawę z tragicznej sytuacji finansowej mediów publicznych. Gość radiowej Trójki zastrzega, że rządowi zależy na całościowym rozwiązaniu problemu nadawców publicznych.

Dolniak przyznaje, że w klubie PO nie toczą się prace nad sposobem finansowania mediów publicznych. Poseł Platformy Obywatelskiej podkreśla, że w kwestii funkcjonowania mediów publicznych, nie należy wybierać doraźnych rozwiązań.

Nie najlepszą sytuację finansową mediów publicznych pogorszyło ostatnie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które zwalnia z opłat za radio i telewizję część emerytów, rencistów i bezrobotnych - łącznie co najmniej 4, 5 miliona osób. Dlatego przedstawiciele Polskiego Radia, telewizji publicznej oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powołali na początku listopada sztab antykryzysowy.

kg, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)