Aneta Hołówek 18.01.2014

PŚ w Szklarskiej Porębie: Jaśkowiec tuż za podium. Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale

Sylwia Jaśkowiec zajęła czwarte miejsce w sprincie techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie.
Justyna Kowalczyk w kwalifikacjach sprintu kobiet podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej PorębieJustyna Kowalczyk w kwalifikacjach sprintu kobiet podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie PAP/Maciej Kulczyński
  • Zawody Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie obserwuje Tomasz Zimoch, który rozmawiał z Rafałem Węgrzynem, serwismenem Justyny Kowalczyk (Jedynka)
  • Krzysztof Horwat, reporter Jedynki rozmawiał z kibicami w Szklarskiej Porębie (Jedynka)
  • Krzysztof Horwat rozmawiał z kucharzem przygotowującym posiłki dla zawodników (Jedynka)
  • Eliminacje w Szklarskiej Porębie obserwawł Tomasz Zimoch (Jedynka)
  • Tomasz Zimoch podsumował występy pań i panów w eliminacjach w Szklarskiej Porębie (Jedynka)
  • Tomasz Zimoch relacjonuje czwarty bieg ćwierćfinałowy podczas zawodów w Szklarskiej Porębie, w którym pobiegły Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec (Jedynka)
  • Tomasz Zimoch komentuje bieg półfinałowy, w którym Sylwia Jaśkowiec zajęła drugie miejsce i awansowała do finału (Jedynka)
  • Tomasz Zimoch komentuje bieg finałowy z udziałem Sylwii Jaśkowiec (Jedynka)
  • Justyna Kowalczyk po sprincie PŚ w Szklarskiej Porębie 2014 (IAR)
  • Sylwia Jaśkowiec po sprincie PŚ w Szklarskiej Porębie 2014 (IAR)

Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale i była 17. Na Polanie Jakuszyckiej triumfowała Amerykanka Kikkan Randall. Druga w finale była Niemka Denise Herrmann, a trzecia Słowenka Vesna Fabjan.
Jaśkowiec po dobrych startach w Tour de Ski potwierdziła, że w sprintach może się liczyć. Uzyskała drugi czas eliminacji, a w swoim ćwierćfinale także zajęła drugą lokatę. W tej samej serii biegła Justyna Kowalczyk, ale zajęła czwarte miejsce i odpadła.
Ta konkurencja nie jest mocną stroną podopiecznej trenera Aleksandra Wierietielnego. W obecnym cyklu w sprincie techniką dowolną startowała wcześniej dwukrotnie. 15 grudnia w Davos zajęła 25. miejsce, a 11 stycznia w Novym Mescie nie zdołała przebrnąć eliminacji i była 34. W Szklarskiej Porębie Kowalczyk ostatecznie sklasyfikowano na 17. pozycji.
- Jestem zadowolona, bo pobiegłam najlepszy sprint w tym sezonie - oceniła na mecie.
W ćwierćfinale odpadła także Agnieszka Szymańczak i uplasowała się na 30. miejscu.
W półfinale Jaśkowiec ponownie była druga. W decydującym wyścigu długo biegła z tyłu, ale niewiele brakowało, by wdarła się na podium. Przed ostatnim zakrętem upadły biegnące przed nią Amerykanka Jessica Diggins i Szwajcarka Laurien van der Graaf. Polka sprytnie je ominęła, ale na finiszowej prostej wyprzedziła ją Fabjan.
Do Szklarskiej Poręby nie przyjechały m.in. reprezentacje Norwegii, Finlandii oraz Szwecji. W niedzielę odbędą się biegi ze startu wspólnego technika klasyczną - panie na 10, a panowie na 15 km.

69. Agnieszka Szymańczak (Polska)             3

Relacje Tomasza Zimocha i Krzysztofa Horwata z zawodów Pucharu Świata w sobotę i niedzielę w radiowej Jedynce!