Logo Polskiego Radia
Jedynka
Tomasz Jaremczak 24.07.2013

Test na prawo jazdy. Problemy mają nawet egzaminatorzy

Niestworzone historie o pytaniach, które padają w czasie testu, opowiadają osoby, które przystępują do egzaminu na prawo jazdy. Są zaskakujące czasem śmieszne, a niektóre nawet kuriozalne. Prawidłowych odpowiedzi nie znają nawet egzaminatorzy.
Test na prawo jazdyTest na prawo jazdyPAP/Archiwum/Jacek Bednarczyk
Posłuchaj
  • Egzamin na prawo jazdy. Relacja Przemysława Gałeckiego (Jedynka/Sygnały dnia)
Czytaj także

Odpowiedzi na nie próbowaliśmy znaleźć u eksperta, kierownika egzaminatorów z wrocławskiego WORD Tadeusza Chryniewieckiego. - Nie zastanawiałem się nad tym jaka jest wielkość tablicy rejestracyjnej jednorzędowej. Dla kierowcy nie jest to ważne - przyznał.

Jaka jest zatem prawidłowa odpowiedź na pytanie o wielkość tablicy rejestracyjnej? - Odpowiedź A, czyli 520 na 114 mm - tłumaczy Julita Niziołek ze szkoły jazdy Auto-stop.

Inne przykłady kuriozalnych pytań? Jak należy się zachować, gdy jako kierowca masz po posiłku gwałtowne skurcze, nudności i bóle żołądka? Możliwe odpowiedzi: jechać dalej i pić dużo wody, zatrzymać i zwymiotować, a następnie połknąć dużą ilość medycznego węgla, albo jechać powoli dalej, aż ból ustąpi. W tym przypadku egzaminator Tadeusz Chryniewiecki zaznaczył prawidłową, drugą odpowiedź.

Ale na kolejne pytanie, czy mniej niż po godzinie od znieczulenia miejscowego np. po wyrwaniu zęba można jechać samochodem, nie potrafił już odpowiedzieć.- Nie odpowiem na to pytanie. Wydaje mi się, że przy krótkich odległościach można jechać, natomiast przy dłuższych odległościach jest to niemożliwe - powiedział. Prawidłowa odpowiedź brzmi jednak "nie można jechać".

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj