Logo Polskiego Radia
Jedynka
Sylwia Mróz 11.10.2014

Film "Zaginiona dziewczyna". Ogromna przyjemność oglądania

Wśród premier weekendu jest m.in. film "Zaginiona dziewczyna", amerykański thriller w reż. Davida Finchera z Benem Affleckiem i Rosamund Pike w rolach głównych. To trzymające w napięciu studium toksycznego związku.
Kadr z filmu Zaginiona dziewczyna Davida FincheraKadr z filmu "Zaginiona dziewczyna" Davida Fincheramateriały prasowe

Wizjonerski thriller "Zaginiona dziewczyna" w reżyserii mistrza gatunku Davida Finchera, nominowanego do Oscara twórcy filmów: "Social Network", "Ciekawego przypadku Benjamina Buttona", "Podziemnego kręgu", "Gry" i "Dziewczyny z tatuażem", to ekranizacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn. Młoda kobieta znika bez śladu w przededniu piątej rocznicy ślubu. Wszystkie podejrzenia padają na męża, który wspierany przez siostrę postanawia dowieść swojej niewinności i rozwiązać zagadkę. W rolach głównych: nagrodzony Oscarem Ben Affleck ("Armageddon"), Rosamund Pike ("Śmierć nadejdzie jutro"), Neil Patrick Harris ("Smerfy"), Missi Pyle ("Charlie i fabryka czekolady") i Kim Dickens ("Kod Merkury").

W tonacji kina >>> słuchaj na moje.polskieradio.pl

Atrakcyjność opowieści Finchera polega m.in. na tym, że nie wiemy, kto zawinił. - Oglądając kolejne zwroty śledztwa zmieniamy zdanie na temat bohaterów, narracja biegnie dwuplanowo, więc mamy wgląd w sceny z życia małżeńskiego i film trzyma nas w napięciu - tłumaczył prowadzący audycję "Magazyn bardzo filmowy" Michał Montowski.

Natomiast krytyk filmowy Artur Cichmiński podkreślał, że w filmie nie ma roli, która nie zostałaby dobrze obsadzona, co sprawia widzowi dużą przyjemność. - Podoba mi się też to, że Fincher znany z mrocznego i nierzadko brutalnego i surowego kina, tutaj nadal realizuje ten nurt, ale wtłacza w to czarną komedię i to się sprawdza. Widać, że bawi się tym tematem i film, który jest bardzo przewrotny, niesie ogromną przyjemność oglądania - zachęca krytyk filmowy.
W ten weekend wszedł tez na ekrany polskich kin film "Bogowie" w reż. Łukasza Palkowskiego z Tomaszem Kotem w roli prof. Zbigniewa Religi. Jest to opowieść o bohaterze prawdziwego życia - o tym, jak chirurg z uporem i wbrew okolicznościom, dążył do wykonania pierwszej, udanej transplantacji serca w Polsce.

Scenarzysta "Bogów" o pracy przy filmie Łukasza Palkowskiego >>>

"Rozważnie i romantycznie" to z kolei komediodramat belgijski w reż. Joela Vanhoebroucka - w wieczór walentynkowy w restauracji u Pascaline zjawiają się goście, z których każdy przynosi swoją historię, nieszczęścia i marzenia. Niespodziewanie pojawia się też… miłosne zauroczenie.

Zapraszamy do wysłuchania "Magazynu bardzo filmowego", który prowadził Michał Montowski.

(sm, tj)