Logo Polskiego Radia
Jedynka
Tomasz Jaremczak 15.06.2013

Piknik Naukowy 2013: emocje większe niż na meczu reprezentacji

Na Stadionie Narodowym w Warszawie rusza 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jego głównym tematem jest życie.
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki KopernikPiknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki KopernikPiotr Gardziński

Nie chodzi jednak tylko o powstanie życia, o jego genezę na Ziemi. – Chcemy mówić o tym jak nauka i kultura zmienia nasze życie. Będziemy mięli fascynujące przykłady na to, które przyjadą w dodatku z całego świata – powiedział w "Sygnałach dnia" dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer.

Piknik Naukowy z radiową Jedynką >>>

Firmhofer przyznał, że Stadion Narodowy to wyjątkowe miejsce. Pokazuje rangę pikniku, który stał się narodowy, a nawet międzynarodowy. – Widziałem tam ostatnio mecz Polska-San Marino. Był bardzo przyjemny, ale nie wzbudził emocji. Jestem przekonany, że piknik wzbudzi większe emocje. Przede wszystkim dlatego, że wybraliśmy temat, który jest najważniejszym o jakim mogliśmy rozmawiać – przyznał Firmhofer.

Piknik Naukowy 2013 - relacje Polskiego Radia >>>

Na Pikniku Naukowym będzie ponad 200 instytucji z Polski i zagranicy. Przyjadą przedstawiciele ponad 22 krajów. Będą wśród nich i tacy, którzy chcą podpatrzyć, jak taką imprezę się organizuje.

Na specjalny eksperyment zaprasza także Portal polskieradio.pl >>

Piknik Naukowy jest imprezą dla każdego. Przede wszystkim jednak dla ludzi, którzy niekoniecznie interesują się nauką. - Może czują się sceptyczni, może uważają, że jest to trudne. Może sądzą, że nie jest to bardzo potrzebne. Piknik jest idealną okazją żeby przekonać się, że mają mylne wyobrażenie, żeby stać się fanem nauki. Niekoniecznie naukowcem, ale żeby zacząć lepiej rozumieć naukę - powiedział Robert Firmhofer.

Z dyrektorem Centrum Nauki Kopernik Robertem Firmhoferem rozmawiał Daniel Wydrych.

tj

>>>Przeczytaj całą rozmowę