Logo Polskiego Radia
Dwójka
Bartosz Chmielewski 07.11.2014

W Afryce Zachodniej ludzie przestają podawać sobie ręce

- Przez ebolę ludzie boją się wzajemnych kontaktów. Przerażenie wywołuje zwykłe kichnięcie - mówiła w Dwójce afrykanistka dr Malwina Bakalarska.
Grafitti w Burkina Faso krytycznie odnoszące się do antydemokratycznej polityki prezydenta tego kraju Blaise Compaore. W Afryce Zachodniej pojawiają się głosy, że za epidemię wirusa eboli odpowiedzialne są władze.Grafitti w Burkina Faso krytycznie odnoszące się do antydemokratycznej polityki prezydenta tego kraju Blaise Compaore. W Afryce Zachodniej pojawiają się głosy, że za epidemię wirusa eboli odpowiedzialne są władze.PAP/LEGNAN KOULA
Posłuchaj
  • Dr Malwina Bakalarska o sytuacji w Afryce Zachodniej wywołanej przez ebolę. Rozmawiał Michał Żakowski (Puls świata/Dwójka)
Czytaj także

Wirus ebola zbiera krwawe żniwo w krajach takich jak Liberia, Sierra Leone i Gwinea. Czy mamy do czynienia z początkiem epidemii, czy też wykreowaną paniką, sterowaną przez polityków i koncerty farmaceutyczne?
Dr Malwina Bakalarska z PAN zwracała uwagę, że choć liczba dotychczasowych zgonów jest mniejsza od tych, wywołanych przez AIDS czy gruźlicę, to obawy związane z ebolą są uzasadnione, ze względu na łatwość zarażenia. Z drugiej strony lęk przed wirusem prowadzi do stygmatyzacji czarnoskórych żyjących poza Afryką. Coraz częściej uznawani są oni za potencjalnych nosicieli eboli. W jakim kierunku rozwinie się sytuacja?

***
Tytuł audycji:
Puls świata
Prowadził: Michał Żakowski
Gość: dr Malwina Bakalarska, afrykanistka

Data emisji: 7.11.2014

Godzina emisji: 17.20

bch