Czwórka
Darek Matyja 20.04.2021

Krzysztof Bieńkowski powalczy o złoto ME w zapasach w stylu wolnym

Radosław Baran ma szansę na brązowy medal ME w Warszawie - walki decydujące o medalach we wtorek.
  • Krzysztof Bieńkowski po poniedziałkowych walkach w ME
  • Radek Baran po poniedziałkowych walkach w ME
  • Poranny przegląd sportowy - 20 kwietnia 2021

W Warszawie rozpoczęły się mistrzostwa Europy w zapasach. Na początek na matach zobaczyliśmy wolniaków, a wśród nich świetnie spisujących się  Radosława Barana w kategorii do 97 kg oraz Krzysztofa Bieńkowskiego w kategorii do 65 kg. Obaj dotarli do półfinałów, a Bieńkowski w walce o finał wygrał z reprezentantem Mołdawii - Maximem Sacultanem. We wtorkowym finale Krzysztof zmierzy się z Rosjaninem Zagirem Szachijewem.
Natomiast Baran przegrał w półfinale z Rosjaninem Alichanem Żabraiłowem, prowadząc jeszcze na 20 sekund przed końcem 3:1..., ale nie zdołał wybronić jednej z ostatnich akcji rywala podczas tej walki i niestety przegrał... We wtorek Radek powalczy o brąz.

Posłuchajcie co po poniedziałkowych walkach powiedzieli Krzysztof Bieńkowski i Radosław Baran.

O ME w zapasach oraz o MMŚ w boksie i o hokejowym Turnieju o Puchar Trójmorza był w Porannym przeglądzie sportowym - posłuchajcie.