Czwórka
Darek Matyja 25.04.2021

Licznik zatrzymany na 9 medalach

W Warszawie zakończyły się mistrzostwa Europy w zapasach. Reprezentanci Polski wywalczyli w nich 9 medali.
  • Sportowe podsumowanie dnia - 25 kwietnia 2021
  • Mateusz Bernatek po finale ME
  • Grzegorz Kunkel po walce o brąz

Taka liczba miejsc na podium była już pewna wczoraj, po przedostatnim dniu zawodów. W niedzielę nasi mogli dołożyć do tego jeszcze dwa medale, bo w pojedynkach o brązowe krążki zaprezentowali się Grzegorz Kunkel (60 kg) i Roman Pacurkowski (72 kg). Niestety obaj swoje pojedynki przegrali.

Przegrał też Mateusz Bernatek, który wystąpił dziś w finale kategorii 67 kilogramów. Na początku walki z Serbem Nemesem pozwolił rywalowi na efektowny rzut przez bark, wart 4 punkty. Ta strata okazała się zbyt trudna do odrobienia w dalszej części pojedynku.

W sumie "biało-czerwoni" wywalczyli więc w Warszawie cztery srebrne i pięć brązowych medali.

Posłuchajcie co po swoich walkach powiedzieli Mateusz Bernatek i Grzegorz Kunkel oraz dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.