Logo Polskiego Radia
Czwórka
Agnieszka Paciorek 15.04.2011

"Krzyk 4" już w kinach!

Najnowsza odsłona najbardziej kultowego filmu grozy ostatnich lat już na ekranach kin! Czwórka poleca!
Kadr z filmu Krzyk 4Kadr z filmu "Krzyk 4"(mat. promocyjne)

Już 15 kwietnia do kin trafia "Krzyk 4", najnowszy film grozy Wesa Cravena. Patronem obrazu jest Czwórka Polskie Radio!

Na najnowsza część "Krzyku" przyszło nam czekać 11 lat. W tym czasie zmienił się cały gatunek horroru oraz filmów grozy. Wes Craven oraz Kevin Williamson – twórcy sagi oraz autorzy pierwszego "Krzyku" mieli przez sobą trudne zadanie. Czy podołali? Możecie się o tym przekonać od 15 kwietnia. "Krzyk 4" jest już grany w polskich kinach. Dodamy, że polska premiera odbywa się tego samego dnia, co amerykańska.

Wes Craven jeszcze przed premierą deklarował, że nie ulegnie modzie na restartowanie i odświeżanie klasycznych już dokonań filmowych. Jego intencją była kontynuacja zachowująca wszelkie walory i wysoką jakość poprzednich odsłon serii, ale rzecz jasna nie pozbawiona nowych pomysłów. Zatem w filmie zobaczymy dużą dawkę autoironii, dystansu do siebie, swoich dokonań i gatunku oraz wykaz wszystkiego, co złe w dzisiejszych horrorach. Jak zwykle u Cravena, nie zabraknie również poczucia humoru, które w tej części bawi wyjątkowo mocno.

Przekonajcie się sami. Bilety na film możecie wygrać słuchając Czwórki!

A teraz o fabule "Krzyku 4":
Sidney Prescott, przed laty wplątana w serię makabrycznych zabójstw powraca do Woodsboro. Miasteczko jest ostatnim punktem na trasie promocyjnej jej książki – poradnika dla osób, które miały podobne przeżycia. Sidney spotyka w mieście szeryfa Deweya Rileya oraz dziennikarkę, a dziś pisarkę Gale Weathers. Oboje przeżyli nie jeden krwawy koszmar zgotowany mieszkańcom Woodsboro przez tajemniczego zabójcę. Pojawienie się Sidney obfituje w wiele niespodzianek, jednak największą z nich jest ponowne pojawienie się mordercy w masce. Nie tylko ona sama, ale jej przyjaciele oraz całe miasteczko znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Młode pokolenie na nowo odkrywa zasady zabijania.