PolskieRadio 24
Michał Skrzesiński 01.01.2017

Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch 2. w Garmisch-Partenkirchen

Kamil Stoch prowadzi w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Konkurs w Garmisch-Partenkirchen wygrał Norweg Daniel-Andre Tande, natomiast Piotr Żyła i Maciej Kot uplasowali się odpowiednio na 6. i 7. pozycji.
  • 01.01.2017 Marek Rudziński relacjonował przebieg konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen.

Występ Kamila Stocha komentował Marek Rudziński z TVP Sport. - To były znakomite zawody, przede wszystkim miejsca Polaków są rewelacyjne. Kamil Stoch został liderem Turnieju Czterech Skoczni, ma co prawda tylko 0.8 punktu przewagi na drugim Stefanem Kraftem, ale jego forma jest znakomita. Wydaje się, że zmierza do tego, by powtórzyć wynik Adam Małysza, jedynego jak do tej pory Polaka, który wygrał tę prestiżową imprezę – powiedział Marek Rudziński.

Według dziennikarza TVP Sport, postawa pozostałych zawodników również była znakomita. – Mieliśmy najlepszy w tym sezonie wynik Piotrka Żyły, który po pierwszej serii był nawet na 3. pozycji. Maciej Kot ukończył na 7. miejscu. Trzech Polaków w czołowej ósemce Turnieju Czterech Skoczni, tego jeszcze w historii nie było. Wszyscy wierzymy, że polscy skoczkowie utrzymają formę w dalszej części turnieju oraz na Mistrzostwa Świata w Lahti– mówił Marek Rudziński.