PolskieRadio 24
Mateusz Rekłajtis 14.01.2017

Zwycięstwo Kamila Stocha w Wiśle!

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi prowadził po pierwszej serii po skoku na odległość 133 m. W drugiej serii uzyskał 124 m. Polak o 16,3 pkt wyprzedził Austriaka Stefana Krafta. Na trzecim stopniu podium stanął Niemiec Andreas Wellinger.
Kamil Stoch cieszy się po swoim skoku, podczas drugiej serii w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w WiśleKamil Stoch cieszy się po swoim skoku, podczas drugiej serii w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle PAP/Grzegorz Momot

W pierwszej dziesiątce uplasowali się także Piotr Żyła i Maciej Kot. Żyła zajął siódme, a Kot dziewiąte miejsce. 19. był Jan Ziobro, 20. Stefan Hula, a 21. Dawid Kubacki. Na 46. pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł. Dzięki sobotniemu zwycięstwu Kamil Stoch objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

– To, co w drugim skoku wykonał Kamil było czymś niesamowitym. W trudnych warunkach oddał bardzo dobry skok i dzięki temu odniósł pewne zwycięstwo. Zdeklasował wręcz rywali, bo nad drugim Stefanem Kraftem uzyskał przewagę ponad 16 punktów. Jeżeli przełożyć to na odległość, to wyszłoby 10 metrów. Udowodnił po raz kolejny, że jest w kapitalnej formie i bezapelacyjnie zasłużył na to, by zostać liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – powiedział Wojciech Łasicki z Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia.

Marek Rudziński, dziennikarz sportowy TVP, przypomniał, że triumf Kamila Stocha jest pierwszą wygraną polskiego zawodnika na skoczni w Wiśle. Zwrócił również uwagę na to, że doskonale radzi sobie z ogromną presją. Pokazał to podczas Turnieju Czterech Skoczni, jak i w czasie sobotnich zawodów.

– Oprócz świetnej postawy Kamila, należy też podkreślić, że w czołowej dziesiątce było jeszcze dwóch innych reprezentantów Polski. Daje to duże nadzieje przed zbliżającymi się dużymi krokami mistrzostwami świata – wskazał.

Podsumowania pierwszego dnia Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle dokonał Krzysztof Klepczyński z Polskiego Radia Katowice.

W niedzielę Kamil Stoch będzie miał kolejną okazję do pokazania pełni swoich umiejętności. O godz. 16.00 zostanie rozegrany drugi indywidualny konkurs Pucharu Świata w Wiśle.