PolskieRadio 24
Michał Skrzesiński 16.02.2017

PŚ: Kot najlepszy w Pjongczangu. „Azja mu służy”

Maciej Kot po raz drugi w swojej karierze stanął na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata. Jak podkreślał na naszej antenie Jakub Czernikiewicz, tryumf polskiego skoczka to dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. – W takiej formie Maciej Kot jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Lahti – oceniał dziennikarz sportowy portalu „PolskieRadio.pl”.

Polski skoczek, obecnie czwarty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, oddał w konkursie dwa równe i dalekie skoki (108,5 i 110,5 m). Na podium zawodów, oprócz Kota, znaleźli się również Austriak Stefan Kraft i Niemiec Andreas Wellinger. – Maciej Kot pokazuje, że polska kadra to nie tylko Kamil Stoch. Azja wyraźnie mu służy – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Czernikiewicz, przypominając, że nasz reprezentant zwyciężył także w ostatni weekend w Sapporo.

Kamil Stoch – lider naszej reprezentacji, prowadzący w całym cyklu – w drugim konkursie w Pjongczangu był szósty. W pierwszej „10” zawodów uplasował się jeszcze Dawid Kubacki, który zajął ósmą lokatę. Kolejne punkty do swojego dorobku dopisał również Piotr Żyła (18. miejsce), ale w klasyfikacji generalnej spadł z dziesiątej na jedenastą pozycję. Poza „30” zawody ukończyli Stefan Hula i Jan Ziobro.

Podczas czwartkowych zmagań w Pjongczangu duży wpływ na wyniki miał silny wiatr. Z tego powodu organizatorzy przed rozpoczęciem konkursu zdecydowali o przeniesieniu zawodów z dużej na normalną skocznię.

Zdaniem Jakub Czernikiewicza, dobra postawa Polaków podczas ostatnich konkursów w Japonii i Korei Południowej pozwala wiązać duże nadzieje z rozpoczynającymi się 22 lutego Mistrzostwami Świata w Narciarstwie Klasycznym. – W Pucharze Narodów deklasujemy pozostałe reprezentacje. To mogą być dla nas najlepsze mistrzostwa w historii – pointował dziennikarz sportowy portalu „PolskieRadio.pl”.