Logo Polskiego Radia
Trójka
migrator migrator 12.03.2010

Czterech nowych wykonawców na Open'erze

Kolejnymi artystami, którzy wystąpią na Open’er Festival są: Ben Harper and Relentless7, Empire Of The Sun, Klaxons i Matisyahu.

W czwartkowym Programie Alternatywnym (Trójka) Mikołaj Ziółkowski przedstawił kolejnych wykonawców nadchodzącej edycji Heineken Open'er Festival: Empire Of The Sun, Ben Harper and Relentless7, Klaxons, Matisyahu.

Muzyka Empire of the Sun to wypadkowa fascynacji takimi brzmieniami i artystami jak psychodeliczny rock, elektronika, Prince, czy David Bowie. Barwny wizerunek to wynik konceptu, wokół którego oparty jest zespół – członkowie Empire Of The Sun to istoty podróżujące dookoła świata w poszukiwaniu kultur żyjących w kulcie Słońca. W chwili obecnej Empire Of The Sun pod wodzą Luke’a Steele’a pracują nad swoim drugim albumem, którego premiera zapowiadana jest na ten rok.

Po raz pierwszy w Polsce.



Ben Harper to charyzmatyczny muzyk i wokalista, dwukrotny zdobywca nagrody Grammy, znany ze swojego zaangażowania w sprawy społeczne i niespożytej energii na koncertach. W 2008 roku wraz z grupą teksańskich muzyków Ben Harper założył formację Ben Harper and Relentless7, z którą rok później wydał album "White Lies for Dark Times". Album pokazuje jego rockowe i zadziorne oblicze, nawiązując do uwielbianych przez niego lat 60-tych i 70-tych.

Muzyczna lekcja do odrobienia.



Na początku 2007 roku Klaxons zadebiutowali ze swoim albumem "Myths Of The Near Future" na drugim miejscu sprzedaży na Wyspach Brytyjskich. Płyta przyniosła grupie nagrody NME Awards i Mercury Music Prize w kategorii Najlepszy Album, zaś sam zespół zyskał statuetkę NME dla Najlepszego Nowego Zespołu. Klaxons od dawna pracują nad swoim drugim albumem, który pojawi się przed festiwalem, dlatego nie ma wątpliwości, że na Open’erze zaprezentują nam swoje nowe kompozycje.

Premierowy koncert.



''Matisyahu

Ciężko o bardziej charakterystyczną postać na scenie reggae niż Matisyahu. W swojej twórczości połączył on wpływ lat studiowania religii i tradycji chasydzkiej z fascynacjami muzycznymi – reggae i hiphopem. W 2008 roku Matisyahu przerwał na rok trasę koncertową, aby skupić się na pracy nad nowym albumem. W tym celu wyjechał do Jerozolimy, aby wraz ze współpracownikiem i nauczycielem przetworzyć lata badań nad Torą w kilkanaście utworów. Zaangażowanie w muzykę, którą kocha i wiarę, którą głosi widać dopiero podczas występów, potwierdzają to dwie płyty z materiałem koncertowym.

Z innej tradycji muzycznej.



Kolejnych artystów poznamy za tydzień (18 marca) w Programie Alternatywnym, Trójka, 19-21.