Martin Ruszkiewicz 05.01.2014

Primera Division: Barcelona znów liderem, trzy gole Sancheza

Piłkarze Barcelony pokonali u siebie 4:0 Elche w meczu 18. kolejki Primera Division. Trzy gole zdobył Alexis Sanchez. Mający tyle samo punktów wicelider - Atletico Madryt - dzień wcześniej wygrał na wyjeździe 1:0 z Malagą.
Alexis SanchezAlexis SanchezPAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA

Zwycięstwo Barcelony nad Elche mogło być jeszcze bardziej efektowne, ale w 48. minucie Xavi nie wykorzystał rzutu karnego. Bohaterem okazał się Alexis Sanchez - Chilijczyk po raz pierwszy trafił do bramki rywali już w siódmej minucie, a swój dorobek powiększył w drugiej połowie (63. i 69.).

Trafienie zaliczył także Pedro (w 16. minucie), który podobnie jak Sanchez zdobył 11 bramek w tym sezonie Primera Division.

W zespole gospodarzy zabrakło jeszcze Lionela Messiego. Argentyńczyk, który od listopada leczył kontuzję mięśnia lewej nogi, dopiero w czwartek wznowił treningi z drużyną.

Katalończycy utrzymali pozycję lidera, ale tempa nie zwalnia także Atletico. Piłkarze stołecznego klubu odnieśli 16. ligowe zwycięstwo, tym razem nad Malagą dzięki bramce Koke w 70. minucie. W zespole gospodarzy ponownie zabrakło Bartłomieja Pawłowskiego.

W tabeli Barcelona i Atletico mają po 49 punktów - osiem więcej niż Real Madryt, który w poniedziałek podejmie piętnastą Celtę Vigo.