Paweł Słójkowski 23.12.2013

Primera Division: Xabi Alonso trafił do szpitala po meczu z Valencią

Piłkarz Realu Madryt Xabi Alonso doznał urazu błony bębenkowej lewego ucha i po niedzielnym meczu ligi hiszpańskiej z Valencią trafił do szpitala.
Cristiano Ronaldo podczas meczu Realu z ValenciąCristiano Ronaldo podczas meczu Realu z ValenciąPAP/EPA/JUAN CARLOS CARDENAS

W trakcie spotkania Alonso zderzył się z  Francuzem Jeremy Mathieu, ale mimo kontuzji dotrwał do końca gry.

Później narzekał na ból ucha i został przewieziony na badania do jednej z klinik w Walencji. Do stolicy ma wrócić w poniedziałek.
Real wygrał z Valencią 3:2, a zwycięską bramkę strzelił rezerwowy Jese w 82. minucie.

W tabeli, przed krótką przerwą w rozgrywkach, "Królewscy" zajmują trzecie miejsce, ze stratą pięciu punktów do broniącej tytułu Barcelony oraz Atletico Madryt.