Marcin Nowak 01.03.2014

Premier League: niespodziewana porażka Arsenalu Londyn

Piłkarze Arsenalu Londyn przegrali na wyjeździe ze Stoke City 0:1 po bramce z rzutu karnego Irlandczyka Jonathana Waltersa i do prowadzącej w angielskiej ekstraklasie Chelsea tracą już cztery punkty.

Szczęsny nie miał w tym meczu szczególnie dużo pracy, ale w 76. minucie stanął przed bardzo trudnym zadaniem. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Polski bramkarz nie wyczuł intencji wykonującego "jedenastkę" Waltersa, rzucił się w inny róg i po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki.
Z ławki rezerwowych Arsenalu sobotnie spotkanie oglądał Łukasz Fabiański. W barwach Stoke pojawiło się łącznie czterech Irlandczyków (trzech w podstawowym składzie) - oprócz Waltersa Marc Wilson, Glenn Whelan i z rezerwy Stephen Ireland. W ekipie gospodarzy wystąpił także Szkot Charlie Adam. Reprezentacje tych krajów będą rywalami Polki w eliminacjach Euro 2016.
Porażka sprawiła, że drugi w tabeli Arsenal (59 pkt) traci do Chelsea już cztery punkty. "The Blues" wygrali w derbach Londynu na stadionie ostatniego Fulham 3:1, a wszystkie gole dla gości - w ciągu zaledwie szesnastu minut - zdobył reprezentant Niemiec (kolejny rywal Polski w eliminacjach) Andre Schuerrle. W 74. minucie rozmiary porażki zmniejszył doświadczony holenderski obrońca John Heitinga.
Ciekawie zapowiadający się mecz trzeciego w tabeli Manchesteru City (57) z lokalnym rywalem United został przełożony na 25 marca z uwagi na niedzielny występ "The Citizens" w finale Pucharu Ligi przeciwko Sunderlandowi.
Do nietypowej sytuacji doszło w spotkaniu Hull City - Newcastle United (1:4). Trener gości Alan Pardew został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie wobec piłkarza rywali David Meylera (atak głową). Szkoleniowiec Newcastle przeprosił już w mediach za to zdarzenie.