Aneta Hołówek 05.05.2014

Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Korona Kielce. "Miedziowi" muszą drżeć o pozostanie w lidze

W ostatnim meczu 32. kolejki grupy spadkowej Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało na własnym stadionie z Koroną Kielce 0:0.
Zawodnik Korony Kielce Siergiej Chiżniczenko walczy o piłkę z Jirzim Bilkiem z KGHM Zagłębie Lubin podczas meczu polskiej EkstraklasyZawodnik Korony Kielce Siergiej Chiżniczenko walczy o piłkę z Jirzim Bilkiem z KGHM Zagłębie Lubin podczas meczu polskiej EkstraklasyPAP/Maciej Kulczyński

Lubinianie bardziej chcieli wygrać, ale nie starczyło im umiejętności, aby przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę gości, którzy sprawiali wrażenie zadowolonych z punktu. Dla Zagłębia remis to niemal jak porażka, bo nadal pozostaje na przedostatnim miejscu, a teraz czeka drużynę wyjazd na trudną konfrontację z Jagiellonią Białystok.
Podział punktów po rundzie zasadniczej sprawił, że w grupie spadkowej wszystkie zespoły są zagrożone degradacją i każdy mecz ma kolosalne znaczenie. To przekłada się na samą grę drużyn, co doskonale było widać w Lubinie w poniedziałek.
Obie ekipy zaczęły spotkanie bardzo nerwowo i na boisku zamiast gry w piłkę kibice oglądali chaotyczną kopaninę. Na szczęście dla poziomu widowiska po dziesięciu minutach zawodnicy zaczęli starać się rozgrywać akcje, a nie tylko bezmyślnie kopać piłkę w kierunku bramki rywali.
Pierwsi zaatakowali goście. Po dośrodkowaniu Michała Janoty Radkowi Dejmekowi zabrakło kilku centymetrów, aby wślizgiem wepchnąć piłkę do siatki. W odpowiedzi Michal Papadopulos strzelał z kilku metrów głową i tylko refleksowi Wojciecha Małeckiego goście zawdzięczali, że nie stracili gola.
Z czasem zaczęła rosnąć przewaga gospodarzy, którzy atakowali większą liczbą zawodników, a po stracie piłki stosowali wysoki pressing. Akcjom lubinian brakowało jednak skutecznego wykończenia. Najbliżsi zdobycia gola w pierwszej połowie byli Miłosz Przybecki oraz Arkadiusz Piech. Po strzale tego drugiego zza pola karnego piłka odbiła się od jednego z obrońców i wydawało się, że wpadnie do siatki, ale Małecki zdołał ją odbić nogą.
Jeżeli w pierwszej połowie po dziesięciu minutach coś zaczęło się dziać, to w drugiej na bramkową sytuację kibice czekali aż do 70. minuty, kiedy po indywidualnej akcji na strzał z pola karnego zdecydował się Bartosz Rymaniak. Do tego momentu lubinianie mieli optyczną przewagę, natomiast goście mądrze się bronili, zagęszczali przedpole i na boisku niewiele ciekawego się działo.
Uderzenie lewego obrońcy gospodarzy nie oznaczało zmiany obrazu gry. Korona umiejętnie zwalniała tempo gry, a lubinianie niemrawo starali się atakować. I tak było do ostatnich sekund, co musiało zakończyć się brakiem goli.

KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce 0:0
Żółta kartka -
KGHM Zagłębie Lubin: Lubomir Guldan. Korona Kielce: Kamil Sylwestrzak, Serhij Pyłypczuk.
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 3 172.
KGHM Zagłębie Lubin: Tomasz Ptak - Paweł Widanow, Jiri Bilek, Elvedin Dzinic, Bartosz Rymaniak - Miłosz Przybecki (59. David Abwo), Lubomir Guldan, Aleksander Kwiek (13. Łukasz Piątek), Arkadiusz Piech, Adrian Błąd (83. Johan Bertilsson) - Michal Papadopulos.
Korona Kielce: Wojciech Małecki - Piotr Malarczyk, Pavol Stano, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Paweł Sobolewski, Marcin Cebula (67. Serhij Pyłypczuk), Kyryło Petrow, Maciej Korzym (80. Przemysław Trytko), Michał Janota - Siergiej Chiżniczenko (60. Jacek Kiełb).

Wyniki meczów 32. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2014-05-01:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 2:1 (0:0)
2014-05-03:
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 0:0
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 5:0 (3:0)
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
2014-05-04:
Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)
Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 2:0 (2:0)
2014-05-05:
Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań 1:2 (0:1)