Paweł Gawlik 01.10.2010

Małysz wygrywa w Libercu

Adam Małysz wygrał, a Kamil Stoch zajął 3. miejsce w konkursie skoków narciarskich z cyklu Letniej Grand Prix w Libercu. Na drugiej pozycji uplasował się Norweg Tom Hilde.
Tom Hilde, Adam Małysz i Kamil Stoch na podium Pucharu Świata w LibercuTom Hilde, Adam Małysz i Kamil Stoch na podium Pucharu Świata w Libercufot. PAP

Dzięki zwycięstwu Małysz jest coraz bliżej pierwszej lokaty w klasyfikacji generalnej cyklu. Lider - Japończyk Daiki Ito - nie startował w Czechach, nie będzie go także pojutrze, na ostatnich zawodach.

Jeśli więc Polak zajmie w Klingenthal co najmniej trzecią pozycję, po raz czwarty w karierze okaże się najlepszym skoczkiem letniego sezonu.

Dziś Małysz dwukrotnie skoczył najdalej - 126 i 127,5 metra. Tom Hilde poszybował na 123,5 oraz 125 metrów, a Kamil Stoch lądował na 123 i 125 metrze. Pozostali Polacy zajmowali dziś miejsca poza pierwszą dziesiątką: Rafał Śliż był 11., Łukasz Rutkowski - 14., a Dawid Kubacki został zdyskwalifikowany za zbyt długie narty.