Marcin Nowak 23.04.2012

Kibole przerwali mecz w Serie A

Ostatnie dwa mecze sezonu włoski zespół Serie A - Genoa rozegra na własnym boisku bez udziału publiczności.
Rozruchy podczas meczu Genoi CFCRozruchy podczas meczu Genoi CFCPAP/EPA

Decyzję o tym podjął Włoski Związek Piłki Nożnej po zajściach, jakie miały miejsce wczoraj na tamtejszym stadionie.
W niedzielę Genoa doznała 15. porażki w sezonie, ulegając na własnym stadionie Sienie aż 1:4. Mecz został przerwany na około 45 minut na początku drugiej połowy z powodu niewłaściwego zachowania grupy fanów gospodarzy. Niezadowoleni z postawy drużyny zaczęli oni wrzucać race i petardy na murawę oraz wspinać się na barierki odgradzające trybuny od boiska. Zażądali także od zawodników zdjęcia koszulek klubowych krzycząc, że nie są oni godni aby je nosić.

Po tym spotkaniu zwolniony został trener Genoi - Alberto Malesani. Powodem były słabe wyniki zespołu, który zajmuje 17. miejsce w tabeli Serie A, tuż nad strefą spadkową. Zastąpi go Luigi De Canio.
Informacje o rozwiązaniu współpracy z Malesanim potwierdził w poniedziałek prezes klubu Enrico Preziosi w rozmowie z radiem RAI.
57-letni Malesani rozpoczął pracę w Genoi w czerwcu ubiegłego roku. Pół roku później został zwolniony po przegranej w Serie A z Napoli 1:6. Wrócił jednak do zespołu w kwietniu, gdy rozwiązano umowę z jego następcą Pasqualem Marino.
Do końca sezonu drużynę z Genoi poprowadzi były trener m.in. Udinese, Sieny, Lecce oraz Queens Park Rangers De Canio, który pracował już z nią w 2004 roku w Serie B.
Zwolnienie Malesaniego to 18. zmiana na stanowisku szkoleniowca we włoskiej ekstraklasie w tym sezonie.