Marcin Nowak 20.07.2012

Polscy siatkarze rozpoczęli od zwycięstwa

Reprezentacja Polski w siatkówce pokonała Iran 3:0 (26:24, 25:20, 25:22) w swoim pierwszym meczu w X Memoriale Huberta Wagnera.
Polska - IranPolska - IranPAP/Lech Muszyński
  • Tomasz Kowalczyk, PR1 - relacja przed rozpoczęciem spotkania siatkarzy Polska - Iran
  • Tomasz Kowalczyk, PR1 - relacja po pierwszym secie spotkania siatkarzy Polska - Iran
  • Tomasz Kowalczyk, PR1 - relacja po drugim secie spotkania siatkarzy Polska - Iran

Iran to zespół, z którym biało-czerwoni niespodziewanie przegrali podczas ubiegłorocznego Pucharu Świata w Japonii. Porażka nie przeszkodziła jednak podopiecznym Andrei Anastasiego w zajęciu drugiego miejsca i wywalczeniu kwalifikacji olimpijskiej do Londynu.
Teraz Polacy mogli zrewanżować się Irańczykom w turnieju, który rozgrywany jest w Zielonej Górze. W całym meczu nie oddali inicjatywy i w konsekwencji nie stracili nawet seta, choć pierwsza partia była niezwykle wyrównana.
Wcześniej reprezentacja Niemiec pokonała Argentynę 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 25:19) w meczu inaugurującym X Memoriał Huberta Wagnera.
W turnieju występują cztery zespoły: Polska, Iran, Niemcy i Argentyna. To ostatni sprawdzian kadry Andrei Anastasiego przed rozpoczynającymi się 27 lipca igrzyskami olimpijskimi w Londynie.
Na igrzyskach Polska i Argentyna zagrają w grupie A razem z: Wielką Brytanią, Włochami, Bułgarią i Australią. Niemcy w grupie B będą rywalizować z: Brazylią, Rosją, USA, Serbią i Tunezją.
Zapraszamy do śledzenia Memoriału Huberta Wagnera na antenie Polskiego Radia.
Relacji ze spotkania "Biało-czerwonych" z Iranem można było wysłuchać na antenie radiowej Jedynki. W sobotę o godzinie 16:30 z Zielonej Góry relacjonować będziemy też spotkanie Polski z Niemcami, a w niedzielę również o godzinie 16:30 w Programie Pierwszym Polskiego Radia będzie można posłuchać relacji z pojedynku podopiecznych Andrei Anastasiego z Argentyną.

Polska - Iran 3:0 (26:24, 25:20, 25:22)