Polskie Radio
Section05

Iran

Polskie Radio 24 Negocjacje USA-Iran. "Rozmowy o wojnie i pokoju"

- Kluczem będzie dyskusja na temat irańskiego programu atomowego, Stany Zjednoczone absolutnie nie chcą zezwolić na posiadanie broni atomowej przez Iran (…), nie jest również tajemnicą, że Amerykanom, a szczególnie Izraelowi, zależy na tym, żeby w ramach tej umowy zawarte było również ograniczenie dotyczące broni rakietowej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Macieja Münnicha (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Bliski Wschód

Polskie Radio 24 Trump grozi Iranowi potężnym bombardowaniem. Czy atak jest realny?

- Zakładam, że cele takiego bombardowania byłyby dwa. Pierwszy to uderzenie w irański program atomowy, a drugi to zminimalizowanie roli Iranu w regionie i uniemożliwienie odwetu - powiedział w Polskim Radiu 24 Patryk Gorgol, ekspert ds. bliskowschodnich. Przyznał jednak, że nie uważa, aby Donald Trump spełnił groźby wobec Iranu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Donald Trump Rosja USA broń jądrowa

7 bombowców na strategicznej wyspie. USA gromadzą siły

Stany Zjednoczone wysłały co najmniej siedem bombowców B-2 Spirit, trzy samoloty transportowe C-17 i 10 tankowców powietrznych do brytyjsko-amerykańskiej bazy na wyspie Diego Garcia na Oceanie Indyjskim w związku z zagrożeniami ze strony rebeliantów z Jemenu i pogróżek płynących z Iranu. Te informacje podają media na podstawie źródeł śledzących loty i zdjęć satelitarnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Afryka mauritius Ocean Indyjski Wielka Brytania Jemen Stany Zjednoczone lotnictwo