Marcin Nowak 26.01.2013

Bramka Krychowiaka w lidze francuskiej

Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę dla Stade de Reims w zremisowanym u siebie 1:1 meczu z Toulouse w 22. kolejce ekstraklasy Francji.
Grzegorz KrychowiakGrzegorz KrychowiakWikpedia/Fcgb260

To pierwszy ligowy gol reprezentanta Polski w tym sezonie. Jego zespół jest obecnie 18. w tabeli.
Krychowiak, który 29 stycznia skończy 23 lata, rozegrał całe spotkanie. Trafił do siatki w 74. minucie, gdy jego zespół przegrywał 0:1, po bramce Etienne'a Capoue. W pierwszej połowie klubowy kolega Polaka Gaetan Courtet nie wykorzystał rzutu karnego.
25 sierpnia polskiemu piłkarzowi początkowo zaliczono bramkę w wygranym 1:0 meczu z FC Sochaux w 3. kolejce. Potem jednak decyzja została zmieniona. Uznano, że było to samobójcze trafienie piłkarza rywali.
W innym sobotnim spotkaniu trzeci w Ligue 1 Olympique Marsylia zremisował na wyjeździe ze Stade Rennes 2:2 i nie wykorzystał szansy na awans na wyższą lokatę w tabeli. Od 83. minuty prowadził 2:1, nie zdołał jednak utrzymać wyniku do końca. Rywale wyrównali na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, po błędzie bramkarza Steve Mandandy.
W piątek zwycięstwo 2:0 nad Valenciennes odniósł Olympique Lyon. Dzięki temu awansował na pozycję lidera. Ma trzy punkty przewagi nad Paris St Germain, które w niedzielę podejmuje Lille. Tego samego dnia Girondins Bordeaux Ludovica Obraniaka zmierzy się na wyjeździe z Nice.