Martin Ruszkiewicz 26.11.2013

Ekstraklasa: Cracovia - Lech Poznań. Piłka jest okrutna. Lech bezlitosny dla "Pasów"

W ostatnim meczu 17. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Cracovia została zdeklasowana na własnym stadionie przez Lecha Poznań. Gospodarze przegrali 1:6 (0:3).
Cracovia - Lech PoznańCracovia - Lech Poznań PAP/Stanisław Rozpędzik

Grająca w osłabionym składzie - szczególnie w ofensywie - Cracovia nie potrafiła przeciwstawić się rywalom z Poznania. Piłkarze Lecha bez litości wykorzystali błędy "Pasów" w defensywie i zwyciężyli aż 6:1.
Już po kwadransie gry powinno być 0:3. W drugiej minucie Kasper Hamalainen z bliska uderzył obok słupka. Zrehabilitował się chwilę później: Adam Marciniak źle odbił piłkę nieopodal bramki Krzystofa Pilarza. Ta trafiła pod nogi pomocnika Lecha, który skorzystał z prezentu. Z kolei w 11. min piłka po strzale Łukasza Teodorczyka odbiła się od słupka.
Podopieczni Wojciecha Stawowego po fatalnym początku z czasem zaczęli grać lepiej. Kilka razy o włos od zdobycia gola był w pierwszej połowie Vladimir Boljevic. Jednak trzy razy po jego zagraniach piłka odbiła się od słupka (raz po rykoszecie) i w jednym przypadku od poprzeczki.
Jednak po pierwszych 45 minutach było 0:3. Tuż po wznowieniu gry Rafał Murawski dostał dobre podanie od Hamalainena i zawodnicy z Wielkopolski po raz kolejny cieszyli się ze zdobycia bramki.
Na tym nie skończyły się emocje. Krakowianie mimo straty czterech goli dalej ambitnie atakowali i popełniali kolejne błędy w defensywie. Co prawda w 61. min Bartłomiej Dudzic zdobył dla nich honorowego gola, ale Pilarz jeszcze dwa razy został pokonany.
W Cracovii ze względu na urazy nie zagrali m.in. Dawid Nowak i Saidi Ntibazonkiza.

T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Cracovia - Lech Poznań 1:6 (0:3)
Bramki: 0:1 Kasper Hamalainen (9), 0:2 Gergo Lovrencsics (34), 0:3 Marcin Kamiński (40-głową), 0:4 Rafał Murawski (46), 1:4 Bartłomiej Dudzic (61), 1:5 Łukasz Teodorczyk (64), 1:6 Bartosz Ślusarski (77).
Żółta kartka - Cracovia Kraków: Łukasz Zejdler, Marcin Kuś, Przemysław Kita. Lech Poznań: Szymon Drewniak, Gergo Lovrencsics.
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 10 025.
Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz - Marcin Kuś, Mateusz Żytko, Milos Kosanovic, Adam Marciniak - Łukasz Zejdler (46. Przemysław Kita), Krzysztof Danielewicz (56. Bartłomiej Dudzic), Damian Dąbrowski, Rok Straus, Sebastian Steblecki (46. Edgar Bernhardt) - Vladimir Boljevic.
Lech Poznań: Maciej Gostomski - Mateusz Możdżeń, Kebba Ceesay (65. Manuel Arboleda), Marcin Kamiński, Barry Douglas - Szymon Pawłowski, Rafał Murawski, Kasper Hamalainen (75. Bartosz Ślusarski), Szymon Drewniak (46. Łukasz Trałka), Gergo Lovrencsics - Łukasz Teodorczyk.

Tabela
(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)