Logo Polskiego Radia
Trójka
Michał Karpa 15.09.2014

Czy warto być sobie szefem? Plusy i minusy zdalnej pracy

Biurko w sypialni, stolik w kuchni. Do tego laptop, telefon i praca wre! Szefowanie samemu sobie wymaga jednak olbrzymiej dyscypliny. Jak dużo osób w naszym kraju pracuje w ten sposób?
Czy warto być sobie szefem? Plusy i minusy zdalnej pracyGlow Images/East News
Posłuchaj
  • Czy warto być sobie szefem? Plusy i minusy zdalnej pracy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Czytaj także

- W Polsce telepraca nie jest zbyt popularna, tylko 2,9 proc. zatrudnionych osób funkcjonuje w systemie telepracy. Większość tych osób pracuje w domu, by redukować koszty. Wyjątkiem są ci, którzy mają małe mieszkania i dzieci - mówi Michał Filipkiewicz z portalu Praca.pl.

Wiele zależy od typu wykonywanej pracy. - Mogę wyobrazić sobie człowieka, który jest pisarzem, grafikiem czy kimś, kto siada i przez kilka godzin pracuje nad swoim dziełem. Prowadzenie z domu firmy czy działalności, która wymaga kontaktu z klientem, reagowania na bieżącą sytuację, jest trudne - przekonuje Łukasz Badowski, właściciel małej agencji interaktywnej.

Dla niektórych osób miejscem spotkań z klientami stają się czasami kawiarnie, inni szukają profesjonalnej przestrzeni do pracy. - Bardzo często trafiają do nas osoby, które po kilku miesiącach pracy w domy doszły od wniosku, że są nieproduktywne. To przede wszystkim freelancerzy: programiści, graficy, piarowcy, którzy chcą w spokoju pracować, szukają też wzajemnych relacji - mówi Przemysław Pochera, współwłaściciel centrum coworkingu Strefa Pracy.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału, który przygotował Kuba Witkowski.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00.

(mk)