Marcin Nowak 18.01.2014

Primera Division: koncertowa gra Realu Madryt - Betis rozbity w pył

Piłkarze Realu Madryt rozbili na wyjeździe ostatni w tabeli Betis Sewilla 5:0 (3:0) w sobotnim meczu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.

"Królewscy" zrównali się punktami z Barceloną i Atletico Madryt, które zagrają w niedzielę.
Kibice mogli oglądać piękne bramki. W 10. minucie Cristiano Ronaldo udowodnił, że zasłużył na miano najlepszego obecnie piłkarza świata. Portugalczyk popisał się piekielnie mocnym strzałem z dystansu i nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy.
Kwadrans później został sfaulowany tuż przed polem karnym, ale rzut wolny pozwolił wykonać Garethowi Bale'owi. Walijczyk uderzył piłkę precyzyjnie nad murem i zdobył pierwszą bramkę dla Realu od 30 listopada. Stephen Andersen w bramce Betisu nawet nie próbował interweniować. Miejscowi kibice nie kryli złości na jego pasywną postawę i każdą kolejną interwencję Duńczyka kwitowali gwizdami.
Fani skandowali również nazwisko byłego trenera Pepe Meli, który na początku grudnia został zwolniony i zastąpił go Juan Carlos Garrido.
Przed przerwą prowadzenie podwyższył Karim Benzema, który wykończył efektowną akcję Luki Modrica. To była setna bramka francuskiego napastnika w barwach Realu, uwzględniając wszystkie rozgrywki, odkąd przyszedł Olympique Lyon w 2009 roku.
Trójka strzelców z pierwszej połowy kosztowała hiszpański klub ponad 200 milionów euro. To trzykrotnie przewyższa wartość składu gospodarzy.
W drugiej połowie równie efektownym strzałem z dystansu jak Ronaldo popisał się Argentyńczyk Angel Di Maria. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił rezerwowy Alvaro Morata.
"Królewscy", podobnie jak Barcelona i Atletico Madryt, mają 50 punktów. Jednak w niedzielę zespół z Katalonii zagra na wyjeździe z Levante, a stołeczna drużyna podejmie Sevillę.
Betis nadal zajmuje ostatnie miejsce i do niezagrożonej spadkiem 17. pozycji traci już siedem punktów. Poza kadrą meczową znalazł się reprezentant Polski Damien Perquis, który trafił do szpitala z powodu problemów z nerkami.