Paweł Słójkowski 02.02.2014

Serie A: dobry występ Glika z Milanem, zabrakło szczęścia

Piłkarze Torino, z Kamilem Glikiem w składzie, zremisowali na wyjeździe z AC Milan 1:1 w meczu 22. kolejki włoskiej ekstraklasy. Reprezentant Polski, który rozegrał całe spotkanie, pechowo interweniował przy stracie bramki.
Nowy zawodnik Milanu Keisuke Honda nie pomógł swojej drużynie wygrać z TorinoNowy zawodnik Milanu Keisuke Honda nie pomógł swojej drużynie wygrać z TorinoPAP/EPA/MATTEO BAZZI

Do przerwy Torino sprawiało lepsze wrażenie na San Siro i prowadziło po golu świetnie spisującego się w Serie A Ciro Immobile, który zanotował 11. trafienie w sezonie.
W drugiej połowie do głosu doszli gospodarze, którzy już w 49. minucie zdołali wyrównać. Piłka po strzale Francuza Adila Ramiego, do niedawna obrońcy Valencii, odbiła się jeszcze od Glika i wpadła do siatki.
W tabeli Torino z dorobkiem 33 punktów zajmuje szóste miejsce, a Milan - 29 pkt - jest obecnie dziewiąty.
Kilka godzin wcześniej walcząca o prawy gry w Lidze Mistrzów Fiorentina niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Cagliari 0:1. W ekipie gości całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Rafał Wolski.
Jego los podzielił Piotr Zieliński, rezerwowy gracz Udinese w wygranym 2:0 na wyjeździe meczu z Bologną.
Hitem niedzielnych spotkań 22. kolejki będą "Derby Italii", czyli prestiżowa konfrontacja lidera Juventusu Turyn z piątym Interem Mediolan. Wicelider Roma podejmie siódmą Parmę.