Martin Ruszkiewicz 02.02.2014

Primera Division: Atletico już nad Barceloną

Piłkarze Atletico Madryt wykorzystali porażkę Barcelony z Valencią 2:3 i awansowali na pozycję lidera hiszpańskiej ekstraklasy. W niedzielę pokonali w 22. kolejce Real Sociedad San Sebastian 4:0 i mają o trzy punkty więcej od "Blaugrany".
Fragment meczu Atletico Madryt - Real SociedadFragment meczu Atletico Madryt - Real SociedadPAP/EPA/JUNAJO MARTIN

Stołeczna ekipa raz jeszcze udowodniła, że dobre wyniki w tym sezonie nie były przypadkowe. Nie dała szans szóstemu w tabeli zespołowi z Kraju Basków. Pierwszego gola strzelił w 38. minucie David Villa i do przerwy było 1:0.

Po zmianie stron nie było już wątpliwości, że to gospodarze wywalczą komplet punktów. W 72. minucie 20. bramkę w sezonie zdobył Diego Costa, któremu do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Portugalczyka Cristiano Ronaldo brakuje tylko dwóch trafień.

Chwilę później celnym uderzeniem głową popisał się Brazylijczyk Joao Miranda i było 3:0. Wynik ustalił w końcowych minutach jego rodak Diego, sprowadzony w piątek z VfL Wolfsburg.

Mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego w sobotę byłego selekcjonera Hiszpanii Luisa Aragonesa. "Mędrzec z Hortalezy" prowadził w przeszłości również Atletico.

Barcelonę mógł wyprzedzić także Real Madryt, ale tylko zremisował na wyjeździe z Athletic Bilbao 1:1 i zrównał się punktami z Dumą Katalonii.

22. kolejkę zakończy poniedziałkowe starcie Villarealu z Osasuną Pampeluna.