Paweł Słójkowski 27.01.2014

Primera Division: Barcelona pokonuje Malagę. Pawłowski nie błysnął

Piłkarze Barcelony znów są liderem hiszpańskiej ekstraklasy. W niedzielę wieczorem pewnie pokonali na Camp Nou Malagę 3:0. Komplet punktów zdobyli wcześniej rywale "Barcy" - Atletico oraz Real Madryt.
Bartłomiej Pawłowski w starciu z obrońcami BarcelonyBartłomiej Pawłowski w starciu z obrońcami BarcelonyPAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA

Katalończycy odnieśli łatwe zwycięstwo. Lionel Messi tym razem nie zdobył gola, ale asystował przy bramkach Pedro i Alexisa Sancheza na początku drugiej połowy. Tuż przed przerwą wynik spotkania otworzył Gerard Pique.
W drużynie gości od 25. minuty grał Bartłomiej Pawłowski, który zastąpił kontuzjowanego Paragwajczyka Roque Santa Cruza. Polak jednak niczym szczególnym się nie wyróżnił, choć oczywiście trzeba wziąć pod uwagę to, że zawodnicy drużyn przyjezdnych rzadko mogą pokazać się z dobrej strony na Camp Nou.
W tabeli Barcelona lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Atletico, które kilka godzin wcześniej wygrało na wyjeździe z Rayo Vallecano. Trener Diego Simeone cieszył się z 50. zwycięstwa Atletico pod swoim kierunkiem.
W sobotę Real Madryt wygrał na Santiago Bernabeu z Granadą 2:0. "Królewscy" długo męczyli się z niżej notowanym rywalem, nie mogąc sforsować jego defensywy. Pierwszego gola zdobył w 56. minucie Cristiano Ronaldo, a drugiego w 74. Francuz Karim Benzema.
Portugalczyk zanotował 22. trafienie w obecnych rozgrywkach. Najlepszy aktualnie strzelec La Liga przed spotkaniem zaprezentował publiczności "Złotą Piłkę" - nagrodę dla najlepszego gracza globu w 2013 roku w plebiscycie FIFA i francuskiego magazynu "France Football".
Real okupił zwycięstwo kontuzją Garetha Bale'a. Walijczyk, który na początku spotkania został kopnięty przez jednego z rywali i w przerwie musiał opuścić boisko.