Paweł Słójkowski 25.01.2014

Primera Division: Real pokonał Granadę i prowadzi w tabeli

Real Madryt pokonał w sobotę u siebie Granadę 2:0 w 21. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii i został jej liderem. Ma 2 punkty przewagi nad Barceloną oraz lokalnym rywalem Atletico.
Cristiano Ronaldo po strzelonej bramce w meczu z GranadąCristiano Ronaldo po strzelonej bramce w meczu z GranadąPAP/EPA/Javier Lizon

"Królewscy" długo męczyli się z niżej notowanym rywalem, nie mogąc sforsować jego defensywy. Ostatecznie udało im się to dwukrotnie w drugiej połowie. Pierwszego gola zdobył w 56. minucie Cristiano Ronaldo, a drugiego w 74. Francuz Karim Benzema.
Portugalczyk zanotował 22. trafienie w obecnych rozgrywkach. Najlepszy aktualnie strzelec La Liga przed spotkaniem z Granadą zaprezentował publiczności na Santiago Bernabeu "Złotą Piłkę" - nagrodę dla najlepszego gracza globu w 2013 roku w plebiscycie FIFA i francuskiego magazynu "France Football".
Real okupił zwycięstwo kontuzją Garetha Bale'a. Walijczyk, który na początku spotkania został kopnięty przez jednego z rywali, w przerwie musiał opuścić boisko. Zastąpił go Jese.
W 21 meczach ligowych "Królewscy" zgromadzili 53 punkty i objęli prowadzenie w tabeli. O dwa wyprzedzają dotychczasowego lidera Barcelonę oraz inny zespół z Madrytu - Atletico.

Obie ekipy swoje mecze 21. kolejki rozegrają w niedzielę. Katalończycy podejmują Malagę, której zawodnikiem jest Bartłomiej Pawłowski. Atletico zmierzy się zaś na wyjeździe z Rayo Vallecano.