Artur Jaryczewski 12.02.2014

Skandal w derbach Madrytu! Cristiano Ronaldo trafiony zapalniczką

Portugalczyk został trafiony w głowę zapalniczką rzuconą z trybun, gdy schodził na przerwę we wtorkowym meczu Pucharu Hiszpanii, w którym jego Real Madryt wygrał z lokalnym rywalem - Atletico 2:0.
Cristiano Ronaldo w meczu z Atletico strzelił dwie bramkiCristiano Ronaldo w meczu z Atletico strzelił dwie bramkiPAP/EPA/BALLESTEROS

Portugalski piłkarz przewrócił się, ale nie doznał obrażeń. Jak poinformowały w środę hiszpańskie dzienniki sportowe "Marca" i "As", sprawca został zidentyfikowany. - Cieszymy się, że Cristiano nic się nie stało - przyznał Clemente Villaverde, rzecznik Atletico, które było gospodarzem spotkania.

Piłkarze Realu Madryt nie dali szans lokalnemu rywalowi Atletico w półfinale Pucharu Hiszpanii. Po wygranej przed własną publicznością 3:0, "Królewscy" zwyciężyli również na stadionie Vicente Calderon. Real odegrał się w ten sposób za dwie przegrane - w lidze w tym sezonie oraz w finale Pucharu Króla w ubiegłym.

Więcej informacji z piłkarskich boisk - TUTAJ

We wtorek w pierwszym kwadransie dwie bramki z rzutów karnych strzelił Cristiano Ronaldo i praktycznie kwestia awansu była już rozstrzygnięta. Aby oszczędzać Portugalczyka, trener Carlo Ancelotti zdjął go z boiska w 75. minucie. Wcześniej Ronaldo zobaczył jeszcze żółtą kartkę.

W finale może dojść do kolejnego "El Clasico" - bliska awansu jest Barcelona, która w pierwszym spotkaniu półfinałowym wygrała na swoim boisku z Realem Sociedad San Sebastian 2:0. Rewanż w Kraju Basków zostanie rozegrany w środę.