Artur Jaryczewski 09.03.2014

Pucharu Polski siatkarek: niesamowity "comeback" Muszyny

W drugim meczu półfinałowym Pucharu Polski siatkarek w Ostrowcu Św. Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna wygrał z Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (23:25, 22:25, 25:20, 25:19, 17:15).
Statuetka dla najlepszej zawodniczki meczu powędrowała w ręce Mariny CvetanovicStatuetka dla najlepszej zawodniczki meczu powędrowała w ręce Mariny Cvetanoviccuattovolley/Wikimedia Commons

Już pierwszy set był zapowiedzią emocjonującego meczu. Tauron doprowadził do stanu 24:19 i gdy wydawało się, że wszystko jest przesądzone, rywalki zaczęły ofiarnie bronić się przed porażką i zdobyły cztery punkty z rzędu. Ostatecznie set padł jednak łupem MKS-u.

W drugiej wyrównanej partii w obu zespołach okresy dobrej gry przeplatały się z seryjnymi błędami. W końcówce więcej spokoju zachowały dąbrowianki, które po skutecznym ataku Elżbiety Skowrońskiej wygrały drugiego seta 25:22.

Puchar Polski siatkarek: niespodzianki brak. Chemik w finale >>>

Na początku trzeciej partii ekipa z Muszyny objęła wysokie prowadzenie 10:2 i utrzymała do końca korzystny rezultat. W kolejnym secie trwała walka o każdy punkt, w której szczęście dopisywało siatkarkom Polskiego Cukru. Kosztowało je to dużo sił, ale utrzymały przewagę i doprowadziły do tie breaka. Zmęczenie widać było w obu zespołach.

W ostatnim rozstrzygającym secie, "Mineralne" zachowały więcej zimnej krwi i po pojedynku punkt za punkt, wygrały mecz, sprawiając sporą niespodziankę.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (23:25, 22:25, 25:20, 25:19, 17:15)

Muszynianka - Marina Cvetanovic, Karolina Różycka, Magdalena Mazurek, Sylwia Wojcieska, Aleksandra Jagiełło, Ivana Plchotova - Paulina Maj (libero) - Natalia Kurnikowska, Gabriela Jasińska
Tauron Banimex - Eleonora Dziękiewicz, Welisa Gonzaga, Katarzyna Zaroślińska, Ozge Cemberci, Rachael Adams, Elżbieta Skowrońska - Krystyna Strasz (libero) - Katarzyna Urban, Anna Kaczmar, Natalia Guadalupe, Joanna Staniucha-Szczurek.
Sędziowie: Agnieszka Michlic (Bydgoszcz) i Jarosław Makowski (Szczecin). Widzów 2000.
Najlepsza zawodniczka - Marina Cvetanovic (Polski Cukier Muszynianka).

W niedzielnym finale (godz. 14.45) zagrają Chemik Police i Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS.