Marcin Nowak 02.04.2014

Liga Mistrzów: Paris Saint Germain - Chelsea Londyn. Pastore bohaterem ostatniej akcji

Paris Saint Germain pokonało u siebie Chelsea Londyn 3:1 (1:1) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż 8 kwietnia w Anglii.

Borussia Dortmund, bez pauzującego za kartki Roberta Lewandowskiego, uległa w Madrycie Realowi 0:3 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów.

W drugim środowym spotkaniu 1/4 Ligi Mistrzów Real Madryt grał z Borussią Dortmund
Trzy bramki w środowy wieczór - podobnie jak Real - zdobyli piłkarze PSG. Mistrzowie Francji pokonali u siebie Chelsea 3:1 Londyn, choć do przerwy w znacznie lepszych humorach byli goście. Wówczas utrzymywał się remis 1:1 (gole Ezequiela Lavezziego oraz Edena Hazarda z rzutu karnego).
W drugiej połowie powody do radości mieli już tylko paryżanie. W 61. minucie zdobyli bramkę po samobójczym strzale Davida Luiza (nie zdążył "uciec" przed piłką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego), a w doliczonym czasie gry rezultat na 3:1 podwyższył wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Javier Pastore.
Przed meczem doszło w Paryżu do bójki z udziałem około dwustu kibiców obu klubów. Po kilku minutach do akcji wkroczyła policja. Na razie brak informacji o ewentualnych poszkodowanych i zatrzymanych.
Rewanżowe mecze - w Dortmundzie i Londynie - zaplanowano na 8 kwietnia. Dzień później odbędą się drugie spotkania w rywalizacji Atletico Madryt z Barceloną oraz Bayernu Monachium z Manchesterem United. We wtorek na Camp Nou i na Old Trafford padły wyniki remisowe 1:1.

Paris Saint Germain - Chelsea Londyn 3:1 (1:1).