Marcin Nowak 14.04.2014

Primera Division: Atletico Madryt odjechało rywalom, Barcelona wciąż w szoku

Piłkarze Atletico Madryt pokonali na wyjeździe Getafe 2:0 w 33. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy i umocnili się na pozycji lidera.

Dzień wcześniej na drugie miejsce awansował Real, który wygrał w stolicy z Almerią 4:0 i wyprzedził Barcelonę.
Bramki dla Atletico zdobyli Urugwajczyk Diego Godin w 40. minucie i w końcówce spotkania Diego Costa (26. trafienie w sezonie). Urodzony w Brazylii reprezentant Hiszpanii, który wrócił do gry po przerwie spowodowanej urazem uda, mógł jeszcze bardziej pogrążyć Getafe, ale w 66. minucie nie wykorzystał karnego.
W końcówce spotkania Costa doznał kolejnej kontuzji, tym razem kości piszczelowej i musiał opuścić boisko. Z informacji trenera Diego Simeone wynika jednak, że to nic poważnego.
Niedzielny triumf jest siódmym z rzędu zwycięstwem w Primera Division piłkarzy Atletico, którzy świetnie spisują się także w Lidze Mistrzów. Po wyeliminowaniu Barcelony awansowali do półfinału, ich kolejnym rywalem będzie Chelsea Londyn (drugą parę tworzą Real i Bayern Monachium).
W tabeli hiszpańskiej ekstraklasy Atletico (82 pkt) wyprzedza o trzy punkty "Królewskich". Real w sobotę nie dał szans przedostatniej Almerii, choć zagrał osłabiony brakiem m.in. kontuzjowanych Cristiano Ronaldo i Sergio Ramosa. Gole zdobyli kolejno: Angel Di Maria, Gareth Bale, Isco i Alvaro Morata.
Na trzecią pozycję spadła Barcelona (78), która chyba jeszcze nie otrząsnęła się po porażce w Lidze Mistrzów i niespodziewanie przegrała na stadionie Granady 0:1. O wyniku przesądziło trafienie z 16. minuty Algierczyka Yacine Brahimiego.
Dla Granady sobotnie zwycięstwo może okazać się bardzo cenne. Drużyna z południa kraju ma już sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Duży udział w pokonaniu Barcelony miał grecki bramkarz Orestis Karnezis, który obronił wiele strzałów, m.in. Argentyńczyka Lionela Messiego.