Marcin Nowak 19.04.2014

Bundesliga: gole Lewandowskiego i Piszczka dały wygraną Borussii

Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek strzelili po jednej bramce, a Borussia Dortmund wygrała z FSV Mainz 4:2 w 31. kolejce ligi niemieckiej i wciąż jest wiceliderem tabeli.

Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 18. minucie, wykorzystując podanie Ormianina Henricha Mchitarjana. Polskiemu napastnikowi pozostało jedynie posłać piłkę do pustej bramki.
W klasyfikacji snajperów Bundesligi Lewandowski wciąż zajmuje pierwsze miejsce ex aequo z Mario Mandzukicem (po 18 goli). Chorwat w sobotę przypieczętował zwycięstwo Bayernu Monachium nad Eintrachtem Brunszwik 2:0.
Sobotnie trafienie "Lewego" było 101. w barwach Borussii i 72. w lidze niemieckiej. W poprzednim sezonie strzelił 24 bramki i wyścig o koronę króla strzelców przegrał ze Stefanem Kiesslingiem z Bayeru Leverkusen - 25. Z kolei w rozgrywkach 2011/12 Polak uzyskał 22 gole i uplasował się na trzeciej pozycji.
Lewandowski mógł poprawić dorobek w drugiej połowie. Raz przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem, zaś chwilę później główkował wprost w Lorisa Kariusa. W innej sytuacji był faulowany w polu karnym, ale sędzia nie przerwał gry. W 78. minucie nie było już wątpliwości, kiedy po jego uderzeniu obrońca Niko Bungert odbił ręką piłkę zmierzającą do bramki. Gracz Mainz dostał czerwoną kartkę, a karnego wykorzystał Reus.
W sobotnim spotkaniu do bramki trafił też Piszczek. W 56. minucie głową skierował piłkę do siatki po rzucie wolnym Reusa. To jego drugi gol w sezonie.
W składzie zwycięzców zabrakło kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego.
W tabeli prowadzi z 81 punktami Bayern, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo kraju, przed Borussią Dortmund - 64.
W innych meczach m.in. Werder Brema pokonał 3:1 Hoffenheim, w składzie z Eugenem Polanskim. Wśród gospodarzy cały mecz w rezerwie spędził Ludovic Obraniak. Z kolei FC Augsburg - Arkadiusza Milika zabrakło w kadrze - bezbramkowo zremisował z Herthą Berlin.