Paweł Słójkowski 03.05.2014

Primera Division: szok w Barcelonie. Mistrzostwo ucieka "Dumie Katalonii"

Piłkarze Barcelony w 36. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy zaledwie zremisowali u siebie z walczącym o utrzymanie Getafe 2:2 i mają tylko matematyczne szanse na obronę mistrzowskiego tytułu. Atletico i Real Madryt zagrają swoje mecze w niedzielę.
Piłkarze FC Barcelony podczas meczu z GetafePiłkarze FC Barcelony podczas meczu z GetafePAP/EPA/ALBERTO ESTEVEZ

Na Camp Nou Barcelona dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale goście za każdym razem umieli odpowiedzieć. Katalończycy cieszyli się w 23. minucie po strzale Lionela Messiego (28. gol w sezonie), jednak niespełna kwadrans później wyrównał Angel Lafita.
W 67. minucie ponowne prowadzenie aktualnym jeszcze mistrzom Hiszpanii dał Alexis Sanchez, ale w doliczonym czasie gry kibicom gospodarzy znów "przypomniał się" Lafita, tym razem popisując się efektownym strzałem głową.
W tabeli Katalończycy (85 pkt) mają trzy punkty straty do prowadzącego Atletico Madryt, które w niedzielę zagra na wyjeździe z Levante.
Zajmujący obecnie trzecie miejsce Real Madryt (82) rozegrał dwa spotkania mniej od Barcelony. W niedzielę "Królewscy" podejmą słabo spisującą się w Primera Division Valencię, która niedawno w dramatycznych okolicznościach odpadła w półfinale Ligi Europejskiej (straciła decydującego gola z Sevillą w ostatnich sekundach).

Źródło: /Foto Olimpik/x-news