Paweł Słójkowski 08.06.2014

Brazylia 2014: wygrane Hiszpanii i Belgii w sparingach, remis Anglii

Piłkarska reprezentacja Hiszpanii pokonała Salwador 2:0 (0:0) w towarzyskim meczu rozegranym w Waszyngtonie. Gole dla aktualnych mistrzów świata i Europy strzelił w 61. i 88. minucie David Villa.
Reprezentacja HiszpaniiReprezentacja HiszpaniiPAP/EPA/SHAWN THEW

Podczas mistrzostw świata w Brazylii Hiszpanie rywalizować będą w grupie B z Holandią, Chile i Australią. Pierwszy mecz obrońcy tytułu rozegrają 13 czerwca z Holandią.
W innym towarzyskim spotkaniu finalistów mistrzostw świata Anglia bezbramkowo zremisowała z Hondurasem w Miami. W 23. minucie mecz został przerwany ze względu na gwałtowną burzę. Grę wznowiono po 43 minutach.

Podczas piłkarskiego mundialu grupowymi rywalami Anglików będą reprezentacje Włoch, Urugwaju i Kostaryki. Mistrzowie świata z 1966 roku pierwszy mecz rozegrają 14 czerwca z Włochami. Honduras jest w grupie E z Francją, Szwajcarią i Ekwadorem, a pierwsze spotkanie rozegra z Francuzami 15 czerwca.
W piłkarskich mistrzostwach świata udział wezmą także Belgowie, którzy w Brukseli pokonali Tunezję 1:0 (0:0) po golu Driesa Mertensa (89'). Również to spotkanie zostało przerwane w 24. minucie i dokończone po ponad 40 minutach. W pierwszym meczu mistrzostw świata Belgia zmierzy się z Algierią 17 czerwca. W grupie H zagrają jeszcze reprezentacje Rosji i Korei Południowej.