Marcin Nowak 24.07.2014

Liga Europy: Ruch Chorzów awansował po zaciętym boju

Piłkarze Ruchu Chorzów zremisowali na wyjeździe z FC Vaduz 0:0 w rewanżowym meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej i awansowali do kolejnej fazy rywalizacji.

Przed tygodniem polski zespół wygrał w Gliwicach 3:2.

Piłkarze Ruchu przystąpili do meczu w Liechtensteinie bez kontuzjowanego w pierwszym spotkaniu obu drużyn Marka Zieńczuka, ale z zapasem jednej bramki i zdrowymi już Marcinem Malinowskim i Danielem Dziwnielem.
Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy, którzy w pierwszych dwudziestu minutach trzykrotnie zagrozili bramce Krzysztofa Kamińskiego. Najlepszą przed przerwą sytuację stworzyli w 36. minucie, gdy uderzający piłkę głową Manuel Sutter trafił w golkipera chorzowian.
W drugiej połowie do głosu coraz częściej dochodzili podopieczni Jana Kociana. W 65. minucie powinni objąć prowadzenie, ale będący w sytuacji sam na sam Michał Szewczyk (po podaniu Filipa Starzyńskiego) przegrał pojedynek z bramkarzem rywali.
Kwadrans przed końcem sytuacja drużyny z Liechtensteinu, występującej w tym sezonie w szwajcarskiej ekstraklasie (beniaminek), stała się jeszcze trudniejsza. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Philipp Muntwiler.
Mimo osłabienia piłkarze z Vaduz dążyli do zmiany rezultatu. W 89. minucie groźnie z dystansu strzelił rezerwowy napastnik Nico Abegglen, ale Kamiński nie dał się zaskoczyć.
To był 80. mecz Ruchu w europejskich pucharach. W kolejnej rundzie rywalem chorzowian będzie Esbjerg fB. W czwartek duński zespół pokonał w rewanżu u siebie Kajrat Ałmaty z Kazachstanu 1:0. W pierwszym meczu był remis 1:1.

FC Vaduz - Ruch Chorzów 0:0