Paweł Słójkowski 30.08.2014

Bundesliga: gol Lewandowskiego, ale tylko remis Bayernu w meczu z Schalke

Robert Lewandowski zdobył pierwszego gola dla Bayernu Monachium w Bundeslidze. W 2. kolejce piłkarskich rozgrywek obrońcy tytułu zremisowali 1:1 w Gelsenkirchen z Schalke 04.
Robert Lewandowski strzelił swoją pierwszą bramkę w tym sezonie BundesligiRobert Lewandowski strzelił swoją pierwszą bramkę w tym sezonie BundesligiPAP/EPA/KEVIN KUREK

Reprezentant Polski, który wcześnie zdobywał gole tylko w towarzyskich spotkaniach ekipy z Bawarii, wpisał się na listę strzelców w 10. minucie po dwójkowej akcji z Sebastianem Rode.
Goście, z debiutującym w ich barwach pozyskanym z Realu Madryt Hiszpanem Xabim Alonso, prowadzili do 62. minuty. Wtedy w olbrzymim zamieszaniu na przedpolu Manuela Neuera wybijający piłkę z linii bramkowej Alonso trafił w Benedikta Hoewedesa, a ta zanim wpadła do siatki odbiła się od ręki obrońcy Schalke. Piłkarze Bayernu mieli sporo pretensji do arbitra, lecz ten uznał gola.
Zespół z Zagłębia Ruhry przerwał złą passę w rywalizacji z ekipą z Bawarii, z którą przegrał osiem poprzednich meczów. W zeszłym sezonie było 0:4 i 1:5.
Bayern z dorobkiem czterech punktów zajmuje, ex aequo z Eintrachtem Frankfurt, piątą pozycję w tabeli.
Z innych Polaków najwięcej powodów do zadowolenia miał Sebastian Boenisch. W tym sezonie ma on pewne miejsce na lewej obronie Bayeru Leverkusen, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Zdołał już w tym sezonie awansować do Ligi Mistrzów, a w krajowej jest liderem z kompletem punktów.
W sobotę pokonał na własnym stadionie Herthę Berlin 4:2. Reprezentant Polski spędził na boisku 90 minut.
Z trzech punktów cieszył się także beniaminek FC Koeln, który wygrał na wyjeździe z VfB Stuttgart 2:0. Wkład polskich piłkarzy w ten sukces był jednak niewielki. Paweł Olkowski wszedł na ostatnie 18 minut, a Adam Matuszczyk - na pięć. Sławomir Peszko nie znalazł się kadrze na to spotkanie.
Remis 1:1 padł w pojedynku zespołów Ludovica Obraniaka - Werderu Brema i Eugena Polanskiego - SpVgg Hoffenheim. Pierwszy z nich nie znajduje uznania w oczach trenera Robina Dutta, a drugi rozegrał mecz.
W piątek piłkarze Borussii Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, pokonali na wyjeździe FC Augsburg 3:2. Do 82. minuty goście prowadzili 3:0, ale w emocjonującej końcówce spotkania stracili dwa gole. W kadrze gości zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego, który powoli wraca do formy po ciężkiej kontuzji kolana. To pierwsze punkty wicemistrza kraju w tym sezonie.

Źródło: Agencja TVN/x-news