Paweł Słójkowski 31.08.2014

Primera Division: Barcelona wygrywa z Villareal po golu rezerwowego

Piłkarze Barcelony wrócili na pozycję lidera hiszpańskiej ekstraklasy po wyjazdowej wygranej 1:0 z Villarreal. Piłkarze "Dumy Katalonii" długo nie mogli trafić do siatki, ale zwycięską bramkę w 82. minucie zdobył rezerwowy Sandro.
Piłkarze Barcelony mieli duże problemy z pokonaniem Villareal w drugiej kolejce Primera DivisionPiłkarze Barcelony mieli duże problemy z pokonaniem Villareal w drugiej kolejce Primera DivisionPAP/EPA/JUAN CARLOS CARDENAS

Wobec zawieszenia Urugwajczyka Luisa Suareza do końca października oraz kontuzji Neymara i Andresa Iniesty, wicemistrz Hiszpanii rozpoczął niedzielny mecz w składzie z Rafinhą oraz Munirem, natomiast tylko rezerwowym był Xavi Hernandez. Nie zabrakło za to m.in. Argentyńczyka Lionela Messiego, Pedro czy Sergio Busquetsa.
W takim zestawieniu goście nie byli w stanie sforsować defensywy "Żółtej Łodzi Podwodnej", która do tego też potrafiła zagrozić bramce strzeżonej przez Chilijczyka Claudio Bravo. Tak było m.in. w 70. minucie, kiedy Tomas Pina trafił sprzed pola karnego w słupek, a dobitka z ostrego kąta była minimalnie niecelna.
Chwilę wcześniej trener Barcelony Luis Enrique zdjął z boiska Pedro, zastępując go innym wychowankiem "Blaugrany" - Sandro.
To właśnie on 10 minut później wykorzystał podanie Messiego z boku pola karnego i skierował piłkę do pustej siatki. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i stworzyli nawet kilka okazji, ale byli nieskuteczni.
Barcelona jest liderem tabeli, ale tyle samo punktów mogą mieć po drugiej kolejce dwa inne zespoły: Real Madryt, który zagra na wyjeździe z Realem Sociedad San Sebastian, oraz Granada, która późnym wieczorem zagra w Elche z zespołem, którego bramkarzem jest Przemysław Tytoń.