Paweł Słójkowski 30.09.2014

Liga Mistrzów: Barcelona przegrywa z PSG, dobry debiut Skorupskiego [MULTIRELACJA]

FC Barcelona przegrała 2:3 z PSG, Manchester City zremisował z Romą 1:1, a Robert Lewandowski nie trafił do siatki CSKA Moskwa. Wtorkowe mecze Ligi Mistrzów przyniosły spore niespodzianki. Zapraszamy do relacji.
Piłkarze PSG cieszą się ze zwycięstwa nad FC BarcelonąPiłkarze PSG cieszą się ze zwycięstwa nad FC Barceloną PAP/EPA/CHRISTOPHE KARABA

Relacja na żywo:

22.40 - Na wszystkich stadionach sędziowie zakończyli już spotkania.

Barcelona zawiodła swoich kibiców, doszło do niespodzianek w meczach Mariboru i BATE Borysów, a dobry debiut w Lidze Mistrzów zaliczył Łukasz Skorupski w barwach Romy, która zremisowała wyjazdowe spotkanie z Manchesterem City.

Podsumowując - 2. kolejka piłkarskiej Ligi Mistrzów zapewniła kibicom całą masę emocji, jesteśmy ciekawi, co piłkarze pokażą w środę.

Dziękujemy za uwagę i zamykamy relację na żywo.

Komplet wyników wtorkowych spotkań:

22.36 - Niesamowita historia, Porto wyrównało na 2:2 w ostatnich sekundach meczu z Szachtarem!

22.35 - Sensacja w Gersenkirchen stała się faktem - Maribor wywozi punkt z trudnego stadionu. BATE natomiast ograło Athleltic Bilbao 2:1, a APOEL zremisował z Ajaxem 1:1.Trwają ostatnie minuty pozostałych spotkań.

22.31 - Barcelona próbowała odrabiać straty i miała kilka świetnych okazji do tego, by wyrównać. Piłkarzy Enrique powstrzymały jednak m.in. takie interwencje w obroni PSG:

22.28 - Szachtar trafia na 2:0 i wydaje się, że przypieczętował zwycięstwo nad FC Porto.

22.12 - Zespoły zbierają siły na dalszą walkę w ostatnich minutach, dłuższy czas bez bramek na wszystkich stadionach. Spodziewamy się jednak, że worek z golami zaraz może się rozwiązać.

22.05 - Francesco Totti został najstarszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów.

22.00 - Szalony mecz w Paryżu. PSG wygrywało już 3:1, ale kontaktową bramkę zdobył Neymar. Barcelona jest w stanie wyrównać i powalczyć o komplet punktów?

21.55 - PSG wygrywa z Barceloną 3:2, Shachtar Donieck prowadzi z Porto 1:0. W pierwszej połowie goście nie wykorzystali rzutu karnego i może to zaważyć na końcowym wyniku tego meczu. Schalke wyrównało stan rywalizacji ze słoweńskim Mariborem.

21.50 - Na trybunach stadionu PSG zasiadły wielkie gwiazdy, nie tylko piłkarskie - obok Davida Beckhama wielkie postaci muzyki, Jay-Z i Beyonce.

21.32 - Jak na razie wielkie emocje we wtorkowych starciach, pierwsze 45 minut już za nami. Kibice w Paryżu i Manchesterze oglądają świetne mecze, zaskakująco dobrze prezentują się BATE Borysów i Maribor, ale przed nimi jeszcze dużo pracy, by utrzymać korzystne rezultaty do ostatnich minut.

21.20 - Niespodzianka w Gelsenkirchen. Schalke 04 przegrywa z Mariborem 0:1!

Chelsea tymczasem prowadzi 1:0 ze Sportingiem Lizbona po golu Nemanji Maticia.

21.10 - Hity nie zawodzą - PSG już prowadzi z Barceloną, a Roma wyrównała w meczu z Manchesterem City. Przepiękną bramką popisał się Francesco Totti, który delikatnym i precyzyjnym strzałem przerzucił piłkę nad interweniującym Joe Hartem.

Na innych boiskach BATE Borysów niespodziewanie prowadzi z Athletic Bilbao, a Ajax strzelił pierwszą bramkę w spotkaniu z APOEL-em Nikozja.

21.00 - Kibice Barcelony nie musieli długo czekać na odpowiedź. Niezawodny Leo Messi wyrównuje w 12. minucie meczu.

20.55 - David Luiz otwiera wynik w meczu PSG z Barceloną!

20.50 - Łukasz Skorupski skapitulował już na samym początku meczu. Polak nie dał rady obronić rzutu karnego wykonywanego przez Aguero .

20.45 - Zaczynamy, pierwsze gwizdki arbitrów już za nami!

20.40 - Może częściej będziemy oglądać takie obrazki:

20.30 - Lucas Moura z PSG był w dobrym humorze przed starciem z Barceloną. Skrzydłowy będzie starał się sforsować rewelacyjną w tym sezonie obronę "Dumy Katalonii":

20.10 - John Terry szykuje się do swojego setnego meczu dla Chelsea w Lidze Mistrzów:

19.50 - Koniec meczu w Moskwie. Bayern zasłużył na zwycięstwo, jednak niemiłosiernie nudził przez większość spotkania.

Tak przedstawia się rozkład jazdy na wieczór, liczymy na więcej emocji:

Dobra informacja dla kibiców Chelsea Londyn - w składzie na mecz ze Sportingiem Lizbona znalazł się Diego Costa.

19.45 - Robert Lewandowski schodzi z boiska bez bramki. Spotkanie Bayernu Monachium z CSKA Moskwa powoli dobiega końca.

19.40 - Do rozpoczęcia kolejnych wtorkowych meczów została nieco ponad godzina. Autobus FC Barcelony przywiózł piłkarzy na Parc des Princes, gdzie zagrają swój mecz z PSG. Rozpocznie go następująca jedenastka: Ter Stegen - Alba, Mathieu, Mascherano, Dani Alves - Busquets, Rakitic, Iniesta - Neymar, Messi, Pedro.

19.35 - Bayern wciąż prowadzi 1:0, CSKA ma problemy ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Goście wydają się w pełni kontrolować spotkanie i nie forsują tempa.

19.30 - Znamy skład Manchesteru City na mecz z Romą. Gospodarze wystąpią w następującym zestawieniu: Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Navas, Fernandinho, Yaya Toure, Silva - Aguero, Dzeko

Łukasza Skorupskiego czeka trudne zadanie.

19.22 - Bayern nie podejmuje większego ryzyka, ale nie musi tego robić, na ten moment utrzymuje korzystny wynik.Taka strategia może się jednak zemścić. Na boisku wchodzi Seydou Doumbia, wicekról strzelców ligi rosyjskiej poprzedniego sezonu.

19.15 - Powołany przez Adama Nawałkę do kadry na październikowe mecze eliminacji mistrzostw Europy Sebastian Boenisch ma kłopoty zdrowotne. Piłkarz Bayeru Leverkusen narzeka na ból pięty i jego występ w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów stoi pod znakiem zapytania.

19.00 - Zaczynamy drugą połowę meczu w Moskwie.

18.45 - Bayern prowadzi do przerwy 1:0, Robert Lewandowski wciąż czeka na swoją bramkę w spotkaniu z CSKA Moskwa. Polak mógł trafić do siatki tuż przed przerwą, jednak strzał z bliskiej odległości zablokował obrońca.

Gospodarze byli skazywani na pożarcie przez Bawarczyków, jednak w pierwszej połowie mieli swoje okazje i mogli schodzić do szatni z korzystnym wynikiem.

18.40 - Dobra wiadomość dla polskich kibiców - wszystko wskazuje na to, że między słupkami Romy w meczu z Manchesterem City zagra Łukasz Skorupski. Polski bramkarz zadebiutuje w spotkaniu tej rangi, ale na pewno nie będzie to łatwy mecz:

18.37 - Musa pokazał się ze świetnej strony, dostał dobre podanie ze środka pola i urwał się obrońcom, nie udało się jednak pokonać Manuela Neuera - najlepsza sytuacja CSKA w tym spotkaniu.

18.28 - Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców, ale Polak był na spalonym i bramka nie została uznana.

18.21 - Thomas Mueller trafia dla Bayernu po strzale z rzutu karnego. Bawarczycy na prowadzeniu, wszystko idzie zgodnie z planem.

18.15 - Mecz w Moskwie rozgrywany jest przy pustych trybunach, to skutek kary, którą na rosyjski klub nałożyła UEFA za wywieszenie flag z rasistowskimi symbolami podczas meczu z Viktorią Pilzno.

18.10 - CSKA miało swoją okazję, jednak trzeba przyznać, że przewaga gości jest miażdżąca. Bayern gra o swoje setne zwycięstwo w Lidze Mistrzów, ale jeśli gospodarze chcą myśleć o wyjściu z grupy, muszą poszukać punktów w spotkaniu z potentatem.

W grupie E walczą jeszcze Manchester City i AS Roma - dla rosyjskiego zespołu nawet 3. miejsce będzie w tym wypadku sukcesem.

18.00 - Pierwszy gwizdek w spotkaniu CSKA Moskwa - Bayern Monachium już za nami.

17.35 - Humor dopisywał Robertowi Lewandowskiemu na konferencji prasowej przed meczem w Moskwie. Liczymy na to, że podobnie będzie po spotkaniu:

17.30 - Zaczynamy relacje na żywo z wtorkowych zmagań w 2. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Na pierwszy ogień spotkanie z polskim akcentem - Robert Lewandowski i Bayern Monachium grają z rosyjskim CKSA Moskwa w grupie E.

Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi 2. kolejki fazy grupowej najbardziej prestiżowych piłkarskich rozgrywek klubowych:

>>>Liga Mistrzów: PSG z Barceloną bez Ibrahimovicia. Mourinho wraca do korzeni<<<

Robert Lewandowski znalazł się w wyjściowym składzie mistrza Niemiec.

Tak wyglądają podstawowe jedenastki zespołów:

CSKA Moskwa: Akinfeev - M. Fernandes, Valisij Berezutski, Ignashevich, Schennikov - Aleksiej Berezutski - Tosić, Natcho, Milanov, Eremenko - Musa

Bayern Monachium: Neuer - Benatia, Dante, Alaba - Bernat, Xabi Alonso, Lahm - Robben, Mueller, Goetze - Lewandowski

Można mówić o tym, że napastnik bawarskiej drużyny nie rozpoczął obecnego sezonu najlepiej. W dziewięciu meczach nowego sezonu "Lewy" uzbierał dwa gole i trzy asysty.

Niemiecka prasa i kibice martwią się, że polski piłkarz nie jest w tak dobrej formie jak za czasów gry w Borussii Dortmund.Póki co zawodnikowi brakuje koncentracji i szczęścia przy wykańczaniu akcji swojego zespołu. Może dziś snajper pokaże pełnię swojego potencjału.

Źródło: Foto Olimpik/x-news