Logo Polskiego Radia
IAR
migrator migrator 27.01.2010

Eurolang2012 pomoże poznać Polskę i Ukrainę

Polsko-ukraińską stronę internetową zaprezentowano w Kijowie. Ma ona pomóc kibicom z Unii Europejskiej oraz krajów rosyjskojęzycznych.
Posłuchaj
  • mówi Sławomir Czepielewski
  • mówi Nadia Tkaczuk
Czytaj także

W Kijowie zaprezentowano polsko-ukraińską stronę internetową Eurolang 2012. Ma ona pomóc kibicom z Unii Europejskiej oraz krajów rosyjskojęzycznych poznać Ukrainę i Polskę przed Mistrzostwami Europy.

Każdy chętny może wejść na stronę internetową eurolang2012.com i wybrać odpowiadający mu język główny spośród 23 unijnych oraz rosyjskiego i ukraińskiego. Dalej są dostępne podstawowe informacje o Ukrainie i Polsce oraz zwroty w językach gospodarzy Euro 2012. Nadia Tkaczuk, która brała udział w tworzeniu projektu, podkreśliła, że nie pominięto słownictwa potocznego.

TŁUMACZENIE: "Ukraińscy kibice, gdy są niezadowoleni krzyczą „Sędzia kalosz" i inne hasła. Chcemy, aby fani z Unii Europejskiej poznali, jak ich koledzy z Ukrainy i Polski wyrażają swoje emocje".

Sławomir Czepielewski, który brał udział w przygotowaniu projektu, powiedział, że są w niego zaangażowane firmy z całej Europy.

Projekt Eurolang powstał przy współpracy Komisji Europejskiej. Jego przygotowanie zajęło rok.


pm