migrator migrator 03.02.2010

Washington Capitals pokonali Boston Bruins 4:1

Hokeiści Washington Capitals ustanowili nowy rekord klubowy 11 zwycięstw z rzędu. Duży udział w tym sukcesie miał bramkarz Waszyngtonu Jose Theodore, który powstrzymał 41 strzałów rywali.
NHLNHLWikipedia/JamesTeterenko

Podczas zwycięskiej serii hokeiści z Waszyngtonu strzelili rywalom 51 bramek, a stracili tylko 22. Zwycięstwo Capitals oznaczało ósmą z rzędu porażkę Boston Bruins, najlepszej w ubiegłym sezonie drużyny na Wschodzie po sezonie zasadniczym. W tym sezonie to miano odbiorą im prawdopodobnie Capitals, którzy mają 82 punkty i o 10 oczek wyprzedzają drugich na Wschodzie New Jersey Devils.

"Diabły" przegrały 0:3 z Toronto Maple Leafs, dzięki czemu ich rywale opuścili ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej. W zwycięstwie miał udział pozyskany w niedzielę z Anaheim Ducks bramkarz Jean Sebastien Giguere. Kanadyjczyk obronił 29 strzałów i w pierwszym meczu dla nowej drużyny zaliczył czyste konto. Ofensywnie wspomogli go Nikołaj Kuliomin, Phil Kessel i Francois Beauchemin.

W spotkaniu kanadyjskich drużyn Montreal Canadiens pokonali Vancouver Canucks 3:2 i przerwali serię 7 zwycięstw rywali. Sami z kolei zakończyli passę 3 porażek, głównie dzięki zawodnikom z Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród zdobywców bramek byli Białorusin Siergiej Kosticyn i Czech Tomasz Plekanec, a 45 strzałów obronił słowacki bramkarz Canadiens Jaroslav Halak.

Mecz Nashville-Phoenix rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Wcześniej przez 65 minut - razem z dogrywką - nie padła żadna bramka. Karne zakończyły się wynikiem 2:1 dla Phoenix, a w 10. serii zwycięskiego gola zdobył Adrian Aucoin, dzięki czemu czyste konto zapisano tylko bramkarzowi jego drużyny. Dla Ilii Bryzgałowa to już szóste w tym sezonie.

Dallas pokonało Minnesotę 4:2, a bramkę i asystę zaliczył Mike Modano. 39-letni Amerykanin całą karierę spędził w Stars. Grał tam jeszcze przed 1994 rokiem, gdy drużyna miała swoją siedzibę w... Minnesocie i nazywała się North Stars.

W meczu drużyn z Southeast Division Tampa Bay Lightning pokonała Atlanta Thrashers 2:1. Gole dla Błyskawic zdobywali Stephane Veilleux i Martin St. Louis.

Colorado Avalanche pokonali u siebie Columbus Blue Jackets 5:1. Prawie 20 minut w barwach zwycięskiej drużyny rozegrał Wojtek Wolski, ale w tym czasie oddał tylko jeden niecelny strzał. Po dwie bramki dla "Lawin" zdobyli Yip Brandon i Ryan O'Reilly, jedną dołożył Kyle Quincey.

San Jose Sharks przegrali u siebie z Detroit Red Wings 2:4. Mimo porażki "Rekiny zajmują pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej, a "Czerwone Skrzydła" walczą o miejsce w play off.