migrator migrator 05.02.2010

Washington Capitals wygrali 12. mecz z rzędu

Zespół Aleksandra Owieczkina pokonała New York Rangers 6:5, a Rosjanin zaliczył 500. punkt w NHL.
NHLNHLWikipedia/JamesTeterenko

Owieczkin miał w tym meczu dwie bramki i asystę, a Nicklas Backstrom - gola i cztery asysty. 500 punktów, w tym 257 bramek, Owieczkin zdobył w zaledwie 373 spotkaniach.

Dziewiątą z rzędu porażkę ponieśli Boston Bruins. Po karnych pokonali ich Montreal Canadiens w 702. spotkaniu drużyn Original Six. Jedynego gola w decydującej serii zdobył Brian Gionta. W czasie meczu 45 strzałów obronił bramkarz Canadiens, Jaroslav Halak.

O jeden mecz krótsza jest zwycięska seria Ottawa Senators. Hokeiści ze stolicy Kanady 11. zwycięstwo z rzędu odnieśli w meczu z Vancouver 3:1. Przy wszystkich trzech golach asystował kapitan Senatorów Daniel Alfredsson.

Udany debiut trenerski zaliczył Claude Noel. Jego Columbus Blue Jackets pokonali Dallas Stars 2:1. Noel przejął drużynę w środę po zwolnieniu Kena Hitchcocka, z którym Blue Jackets jedyny raz w historii awansowali do play-off.

Liderzy Zachodu San Jose Sharks pokonali 4:2 St. Louis Blues. 38 gola zdobył najskuteczniejszy, wspólnie z Aleksandrem Owieczkinem, strzelec NHL, Patrick Marleau. Jego bramka padła już w 21 sekundzie spotkania.

W derbach Kalifornii Los Angeles pokonało Anaheim 6:4. Choć Kings prowadzili 4:1, stracili trzy kolejne bramki w ostatniej tercji. Mecz uratował dla nich kapitan Dustin Brown, na sześć minut przed końcem spotkania. Później trafił jeszcze Słoweniec Anże Kopitar, który miał w tym meczu dwie bramki i dwie asysty.

Colorado Avalanche przegrali czwarte z pięciu ostatnich spotkań. Tym razem drużynę Wojtka Wolskiego 5:3 pokonali Nashville Predators. Dwie bramki zdobył Patric Hornqvist, a bramkę i trzy asysty miał Jason Arnott.

Tampa Bay Lightning pokonali New York Islanders 5:2 po dwóch golach i asyście Stevena Stamkosa. Dla Wyspiarzy była to szósta porażka z rzędu.
Minnesota pokonała najgorsze na Zachodzie Edmonton 4:2, po dwóch bramkach Martina Havlata.