migrator migrator 09.05.2010

Duma Katalonii najlepszym klubem Europy

Koszykarze Regal Barcelona najlepszym klubem Europy. W finałowym meczu Euroligi w Paryżu kataloński zespół pokonał Olympiakos Pireus 86:68.

Barcelona wygrała Euroligę po raz drugi w historii, poprzednio w 2003 roku.
Drużyna prowadzona przez Xaviera Pascuala świetnie rozpoczęła mecz. Po pierwszej kwarcie prowadziła 28:19. Do przerwy jeszcze powiększyła przewagę o dwa punkty i na półmetku był wynik 47:36. W trzeciej kwarcie Olympiakos zmniejszył już dystans do pięciu punktów, ale spokojna, konsekwentna gra hiszpańskiego zespołu pozwoliła mu na kolejne wygrane dziesięć minut. Przed ostatnią kwartą Regal Barcelona prowadził 64:50 i tylko katastrofa mogła odebrać tej drużynie miano najlepszej w Europie. Katastrofa nie nastąpiła i liczni kibice z Katalonii mogli świętować sukces.
W zespole Barcelony najskuteczniej zagrał Juan Carlos Navarro, zdobywca 21 punktów. W ataku wspomagali go Peter Mickael - 14 pkt. i Ricky Rubio - 9 pkt.
Po drugiej stronie nie było wyraźnego lidera. Najwięcej punktów rzucili Josh Childress -15, Linas Kleiza - 13, a Theodoros Papaloukas - 12 punktów.
Wcześniej, w meczu o trzecie miejsce, CSKA Moskwa pokonał po dogrywce Partizana Belgrad 90:88.